II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

W następną niedzielę  17 grudnia br. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, przewodniczył im będzie Prefekt Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku – ks. dr Andrzej Dębski. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek. Bardzo proszę by nie planować sobie skorzystania z Sakramentu Pokuty w następną niedzielę, rozpoczynającą czas rekolekcji. Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:

Poniedziałek – godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore; godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Wtorek – godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole; godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Będzie to przed świętami najlepsza okazja do spowiedzi. Proszę także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku. Chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach i uroczystościach świąt, będziemy odwiedzali w środę 20 grudnia br. od godzin porannych.

Ponawiam zachętę do uczestniczenia w Roratach. Cieszy mnie fakt, że są osoby młodsze i starsze, które już usłyszały tę prośbę.

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, dzięki której pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z najuboższych polskich rodzin. Świece w cenie 15 złotych za sztukę można po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku; będą one dostępne także w szkole. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

3. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Powinniśmy wspierać materialnie i duchowo osoby zaangażowane w pracę katechetyczną i duszpasterską w krajach Europy Wschodniej i Azji.

4. Burmistrz Tykocina i Muzeum w Tykocinie zapraszają do Domu Talmudycznego na wernisaż wystawy, Artura Chacieja pt. „Pocztówki z przeszłości z Madonną w tle” który odbędzie się 17 grudnia br. Początek o godzinie 18.00. Zapraszamy.

5. Dziękujemy rodzinom z z Pajewa Kolonii i ul. Złotej za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła. Z racji planów instalacji ogrzewania w najbliższą sobotę, które to prace mogą trwać przez cały dzień – odwołujemy prośbę o pomoc w sprzątaniu kościoła.

6. Są jeszcze wolne miejsca na (organizowany przez nas) podczas ferii zimowych wyjazd w góry. W programie między innymi aktywny wypoczynek na górskich stokach, zwiedzanie ciekawych turystycznie miejsc i inne atrakcje. Zakwaterowanie i wyżywienie w pensjonacie. Koszt pobytu wraz z podróżą, karnetami na stoki, wypożyczeniem nart 850zł od osoby. Zaliczkę należy wpłacić do 15 grudnia. Zapisów można dokonywać u Pani Bogusławy Najeckiej (tel. 605132316) lub kancelarii parafialnej.

7. Ponawiamy naszą prośbę o włączenie się w akację pomocników Świętego Mikołaja. W kościele przed ołtarzem, obok chrzcielnicy wystawiona jest „Szlachetna choinka”; na niej wisi ostatnie serduszko z imieniem i wiekiem dziecka oraz koperty. Osoby lub grupy osób, którzy chcieli by pomóc Świętemu Mikołajowi i przyczynić się do świątecznej radości dzieci – powinni zdjąć z choinki serduszko i przygotować – paczkę niespodziankę lub włożyć do koperty odpowiednią do swoich możliwości kwotę pieniężną, kopertę wraz z zawartością przekazać księdzu lub wrzucić na tacę. Prezenty przynosimy do kościoła od następnej niedzieli (17 grudnia br.), nalepiamy na nie to czerwone serduszko, zostawiamy pod „Szlachetną choinką”; a w święta Bożego Narodzenia – trafią one do dzieci. Zachęcamy do działania! W tym roku swoją pomoc kierujemy do dzieci niepełnosprawnych, a wyjazd zostanie ufundowany dzieciom z najuboższych rodzin.

8. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Karol Torebko kawaler zamieszkały w Tykocinie i Agnieszka Skorupska, Panna zamieszkała w parafii Złotoria. Zapowiedź I.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Haliny Wiśniewskiej, lat 85 z Białegostoku. Wieczny odpoczynek…