II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

W następną niedzielę  11 grudnia br. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, przewodniczył im będzie Prefekt Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku – ks. dr Andrzej Dębski. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek.

Bardzo proszę by nie planować sobie skorzystania z Sakramentu Pokuty w następną niedzielę, rozpoczynającą czas rekolekcji. Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:

Poniedziałek – godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore; godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Wtorek – godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole; 10.30 – Msza Święta w klasztorku, godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

         Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Będzie to przed świętami najlepsza okazja do spowiedzi. Proszę także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku.

         Ponawiam zachętę do uczestniczenia w Roratach. Cieszy mnie fakt, że są osoby młodsze i starsze, które już usłyszały tę prośbę.

2. Zakończyły się kilkutygodniowe Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Bogu niech będą dzięki za łaski tego czasu. Dziękuję ks. Andrzejowi Brzozowskiemu – proboszczowi parafii Krzyża Świętego w Grabówce za poprowadzenie rekolekcji, grupie ewangelizacyjne z Łomży, księdzu Maciejowi za organizację. Podziękowania kierujemy pod adresem Pana Mariusza i współpracowników za możliwość organizacji tych spotkań w Alumnacie. Szczególne podziękowania wyrażamy Dyrekcji Zespołu Szkół w Tykocinie za okazaną pomoc. Dziękujemy uczestnikom i informuję, że pragniemy zainaugurować spotkania Odnowy w Duchu Świętym w naszej parafii. Najbliższe spotkanie odbędzie się jutro – w kościele o godzinie 18.00.

3. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie Kółek Różańcowych, funkcjonujących w naszej parafii. Po raz kolejny zachęcamy rodziców do włączenia się do modlitwy za swoje dzieci. Na spotkaniu będziemy mieli kolejną okazję włączenia się w modlitewną grupę. Zapraszamy!

4. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, dzięki której pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z najuboższych polskich rodzin. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Stawia się ją podczas Wigilii na pustym talerzu oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Świece w cenie 15 złotych za sztukę (duża) lub 5 złotych za sztukę (mała świeca), można po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku; będą one dostępne także w szkole. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

5. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Powinniśmy wspierać materialnie i duchowo osoby zaangażowane w pracę katechetyczną i duszpasterską w krajach Europy Wschodniej i Azji.

6. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godzinie 8.00 i 17.00.

7. Ponawiamy naszą propozycję zimowego wyjazdu w góry, tym razem rozszerzając ją o całe rodziny z dziećmi. Jest tylko jeden podstawowy organizacyjny warunek, aby zdecydować się do Świąt i wpłacić zaliczkę 300zł. Wypoczynek odbywał się będzie w miejscowości Małe Ciche, niedaleko Zakopanego. W programie między innymi aktywny wypoczynek na górskich stokach, lodowisko, zwiedzanie ciekawych turystycznie miejsc i inne atrakcje. Zakwaterowanie i wyżywienie w pensjonacie. Koszt pobytu wraz z podróżą, karnetami na stoki, wypożyczeniem nart ok. 800zł od osoby. Zapisów można dokonywać u Pani Bogusławy Najeckiej (tel. 605132316) lub kancelarii parafialnej. Zachęcamy

8. W związku z zakończeniem kolejnego etapu prac remontowych pragniemy na ręce Pana Burmistrza Krzysztofa Chlebowicza złożyć podziękowanie dla władz samorządowych i Radnych naszego miasta i gminy – za okazane wsparcie i zrozumienie ogromnego wysiłku wyzwań jakie są jeszcze przed naszą wspólnotą.

Dziękujemy za systematyczne wspieranie podjętego wysiłku remontu naszego kościoła w minionym tygodniu swój dar złożyli anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 100zł i Sanik – 500zł. Bóg zapłać!

9. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie roznosił bożonarodzeniowe opłatki w poniedziałek – Kolonia Tykocin, Sierki, Kolonia Sierki; we wtorek od godziny 10.00 Nieciece i Kiermusy; czwartek od godziny 10.00 – Broniszewo, Stelmachowo, Kolonia Stelmachowo; w piątek od 10.00 – Jeżewo Stare i Jeżewo Nowe. Osoby, których nie zastał Pan Organista lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej. Z racji awarii samochodu Pan Andrzej przeprasza za opóźnienie.

10. Ponawiamy naszą prośbę o włączenie się w akację pomocników Świętego Mikołaja. W kościele przed ołtarzem, obok chrzcielnicy wystawiona jest „Szlachetna choinka”; na niej wiszą serduszka z imionami i wiekiem dzieci oraz koperty. Osoby lub grupy osób, którzy chcieli by pomóc Świętemu Mikołajowi i przyczynić się do świątecznej radości dzieci – powinni zdjąć z choinki odpowiednie serduszko i przygotować – paczkę niespodziankę lub włożyć do koperty odpowiedni bilet Narodowego Banku Polskiego, kopertę wraz z zawartością przekazać księdzu lub wrzucić na tacę. Do każdej koperty jak i serduszka dołączony jest (w ramach wdzięczności) specjalny Anioł, który jest prezentem Świętego Mikołaja dla pomocników; anioł zostaje w domu ofiarodawców! Prezenty przynosimy do kościoła w IV Niedzielę Adwentu (18 grudnia br.), nalepiamy na nie to czerwone serduszko, zostawiamy pod „Szlachetną choinką”; a w święta Bożego Narodzenia – trafią one do dzieci. Zachęcamy do działania! W tym roku swoją pomoc kierujemy do dzieci niepełnosprawnych, a wyjazd zostanie ufundowany dzieciom z najuboższych rodzin.

BARDZO WAŻNE! – opinię o tej akcji mogą wyrażać jedynie ci, którzy się w nią włączą; nie pomagający innym i skąpi – nie posiadają legitymacji do komentowania .