I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ogłoszenia parafialne

Trwa Wielki Post. To wielka szansa zmiany tego, co jest smutne w naszym życiu i przybliżeniu się do Boga. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.00 (klasztorek) i 17.00 (kościół parafialny).

Przypominam, że bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale. W każdą środę Wielkiego Postu o godzinie 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Pasyjne: adorację Najświętszego Sakramentu, śpiew Gorzkich Żali, podczas których będą głoszone kazania pasyjne. W najbliższą środę nasze modlitwy ofiarujmy w intencji polskich rolników, walczących nie tylko o byt swoich rodzin, ale i wartości, które bezbożna ideologia próbuje nam odebrać i zniszczyć. Zdecydowana większość z nas dobrze zna rolniczy trud i poświęcenie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie rolników!

2. Najbliższa niedziela, 25 lutego, będzie – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji pracujących na misjach.  Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc misjonarzom i misjonarkom, pracującym na całym świecie.

3. Składamy podziękowania dobroczyńcom naszej parafii za systematycznie okazywaną życzliwość i wspieranie naszych planów remontowych. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 150zł, z Sanik – 100zł i Bagienek – 200zł. Bóg zapłać!

4. Żłobek Samorządowy w Tykocinie ogłasza nabór dzieci do żłobka. Termin rekrutacji trwa od 1 do 31 marca br. Kartę zgłoszeniową, wraz z załącznikami należy przesłać pocztą, drogą mailową na adres zlobek@umtykocin.pl lub złożyć osobiście w Żłobku Samorządowym w Tykocinie na ul. Szkolnej 1 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. W razie pytań – możliwy także kontakt telefoniczny.

5. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie rodzin, których bliscy zostali wywiezieni do niemieckich obozów koncentracyjnych. Tematem spotkania będzie przedstawienie informacji o planowanej formie oraz cenie wybudowania memoriału na cmentarzu grzebalnym, upamiętniającego te smutne wydarzenia. Zainteresowanych zapraszamy.

6. W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 odbędzie się zbiórka ministrantów. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych i kandydatów do liturgicznej służby ołtarza.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Anny Świsłockiej, lat 86 z Tykocina i Śp. Jadwigi Kropiewnickiej, lat 68, z Tykocina. Wieczny odpoczynek…