I NIEDZIELA ADWENTU – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I NIEDZIELA ADWENTU – ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy Adwent – czas tęsknoty i nadziei. Nie ma on już wymiaru smutku, ale wymiar nadziei powrotu do Domu! Zachęcamy do licznego uczestnictwa w Roratach, zwłaszcza dzieci szkolne oraz osoby mieszkające blisko kościoła. W dni powszednie Roraty o godzinie 7.00, poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu N.M.P. (godz. 6.40)

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świece w cenie 20 złotych za sztukę – rozprowadza Szkolne Koło Caritas – można nabyć w Klasztorku i kościele parafialnym po każdej Mszy Świętej.

W najbliższy piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – Msze Święte będą odprawiane o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00; w klasztorku o godzinie 9.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

4. Dziękujemy dobroczyńcom naszej parafii, za systematycznie okazywaną życzliwość i akceptację naszych planów inwestycyjnych. W ostatnim czasie swój dar złożyli anonimowi ofiarodawcy z Sanik – 500zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 600zł oraz anonimowi ofiarodawcy 1000zł i 300USD. Bóg zapłać!

Dziękujemy także zespołowi dekoratorów, którzy przygotowali wieniec adwentowy wraz z roratką i dekorację ołtarza

5. Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej wolontariusze i przedstawiciele rodziny będą zbierają datki na pilnie potrzebną operację 6-letniego Aleksandra Zawistowskiego z Białegostoku, walczącego z chorobą Trevora, w wyniku której dochodzi do deformacji kości i stawów. Niezbędna jest operacja, która ma być przeprowadzona w Instytucie Paley’a w Warszawie.

6. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.

7. W najbliższym tygodniu Pan Organista kontynuuje roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: poniedziałek – 4 grudnia Jeżewo Nowe, Popowlany; czwartek – 7 grudnia Kiermusy, Nieciece, Hermany; sobota – 9 grudnia Tykocin, Pl. Czarnieckiego, ul. Sokołowska, Holendry, Kombatantów, Piekarska, 27 Maja; sobota 16 grudnia Tykocin ul. Poświętna, Zacerkiewna, 11 Listopada i Ogrodowa.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Dariusza Gołębiewskiego,          lat 58. Wieczny odpoczynek…