I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

I Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Z wielką nadzieją wchodzimy w ten święty czas ufając, iż doprowadzi nas nie tylko do radości Bożego Narodzenia, ale do końca naszych lęków i obaw związanych z pandemią.


Adwent – to czas tęsknoty i nadziei. W dni powszednie Roraty w kościele parafialnym będą odprawiane o godzinie 7.00, w klasztorku o godzinie 9.00. Nasze zaproszenie do uczestnictwa w tej modlitwie kierujemy szczególnie do dzieci i młodzieży. W ten sposób, w blasku światła roratnich świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które już są do nabycia, w cenie 15 zł. za sztukę, także dzisiaj – w zakrystii, po każdej Mszy Świętej.

Chciałbym zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w akcję pomocy Kubusiowi, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego (SMA1). Jest to bardzo ciężka choroba odbierająca małemu dziecku władzę nad ciałem, powoli pozbawiająca go najważniejszych funkcji życiowych takich jak poruszanie się, przełykanie i oddychanie. Nadzieją na walkę z tą śmiertelną chorobą jest terapia genowa – najdroższy lek świata, który kosztuje prawie 10 mln. Od 5 czerwca br. do dzisiaj – rodzina zebrała 50% potrzebnej kwoty. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali datki na ten cel. Zachęcam do włączenia się w tę akcję.

2. Niebawem w dniach 13 – 15 grudnia br. odbywać się będą w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Przewodniczył im będzie ks. Mariusz Szulc – Wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja.

Nauki rekolekcyjne będą głoszone w kościele parafialnym, w klasztorku, a także na naszym kanale YuoTube. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

3. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: poniedziałek – Tykocin Nowe miasto (ul. 11 Listopada Zagumienna, Zacerkiewna, Gasztołda, Ogrodowa, Górnickiego, Wiesiołowskiego); wtorek – Saniki; środa – Sawino; piątek – Jeżewo Stare i Jeżewo Nowe; sobota – Tykocin pozostałe ulice. Wizyty rozpoczynać się będą od godziny 8.00. Rodziny, których nie zastanie Pan Organista, będące na kwarantannie lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota Miesiąca nabożeństwa tych dni zostaną odprawione po porannej i wieczornej Mszy Świętej.

5. Dziękujemy Paniom z ul. Ogrodowej, ul. Bernardyńskiej i ul. Glogera za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (5 grudnia na godzinę 10.00) – zwracamy się do rodzin z Herman.

         6. Dziękujemy wszystkim osobom, rodzinom, grupom osób za systematycznie okazywaną pomoc w remoncie naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Kolonii Tykocin – 300zł i 150zł.

Chciałbym podziękować także rodzinie Państwa Malinowskich za wykonanie adwentowej dekoracji ołtarza. Bóg zapłać!