Boże Narodzenie 2017 – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Boże Narodzenie 2017 – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy radosne Święta Narodzenia Pańskiego. Witam serdecznie wszystkich przybywających do nas Gości. Pozdrawiam tych, którzy ciągle są z nami i odwiedzają nas za pośrednictwem internetu. Dziękujemy wszystkim, których sercu bliska jest ta świątynia i opieka Tykocińskiej Pani. Dziękujemy za świąteczne życzenia, które z różnych stron świata docierają do naszej parafii.

Zapraszam do wspólnego świętowania, mamy powody do radości, gdyż w tym roku nastąpiła wyjątkowa kumulacja dni świętych. Choć IV Niedziela Adwentu przypada w Wigilię, a każda niedziela jako pamiątka Zmartwychwstania znosi obowiązek postu – zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i trwania w wierności tradycji. Traktujmy dzisiejszy post jako element osobistej ascezy na drodze przygotowania święta Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy do uczestnictwa w Pasterce. Na pół godziny przed nabożeństwem rozpoczniemy wspólny śpiew kolęd. W klasztorku nabożeństwo antycypujące radość Bożego Narodzenia zostanie odprawione o godzinie 22.00. Mszę Świętą o północy pragnę odprawić w intencji Wszystkich Dobroczyńców, którzy ciągle, tak bardzo ofiarnie na wszelki możliwy sposób wspierają nasze wysiłki dotyczące trwających inwestycji w naszym kościele i jego otoczeniu.

   Porządek Mszy świętych

Dzień Bożego Narodzenia:

                  KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 10.00; 12.00 i 17.00

                  KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

II Dzień Bożego Narodzenia:

                    KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00,

                    KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

         Podczas Pasterki będziemy składać ofiary na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.

Chociaż świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Pasterki to wcześniej w naszych domach zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Jeśli moglibyśmy Was prosić – to prosimy nie rozmawiajcie przy wigilijnym stole o polityce w wydaniu współczesnym, nie stawiajcie na wigilijnym stole alkoholu. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

2. Składamy podziękowania całej grupie osób, które nie szczędząc czasu i środków zaangażowały się w świąteczne przystrojenie naszego kościoła na świętowanie radości Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panu elektrykowi, który zadbał o zewnętrzną, świetlną dekorację, przedstawicielkom Odnowy w Duchu Świętym, rodzinom Państwa Skłodowskich i Państwa Jabłońskich za całoroczne wspieranie inicjatyw dbających o estetykę naszego kościoła. Wszystkim Wam siostry i bracia za uczestnictwo w radościach Bożego Narodzenia, które pozostawia ślad w naszym życiu.

 ŻYCZENIA 

 

„Płacz u Boga-Człowieka, U ludzi pieśń wesela. Dziwne to zespolenie i nic go nie rozdziela.”. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania, wlewa Boży pokój w nasze serca i przemienia całą naszą codzienność.

 

Pragnę także serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w akcję „Świąteczna choinka”. Dzięki tej akcji dzieci niepełnosprawne z terenu naszej gminy oraz ich rodzeństwo – zostało obdarowanych świątecznymi prezentami. Radość dzieci, której dane nam było doświadczyć jest mocnym argumentem kontynuowania tej akcji. Nie mniejsze podziękowania kierujemy pod adresem osób, które zaangażowały się w pomoc ufundowania zimowego wypoczynku dla dzieci z mniej zamożnych rodzin. Bóg zapłać za wielkie serce!

3. Od następnego wtorku (2 stycznia 2018 r.) rozpoczynamy – wizytę duszpasterską rodzin. Do wspólnego kolędowania, tradycyjnie zapraszam także księdza dra Marcina Roszkowskiego – Dyrektora DPS w Tykocinie.

Podczas kolędy chcielibyśmy zainteresować Was problemami, związanymi z trwającymi pracami remontowo-konserwatorskimi. Zamkną się one kwotą prawie 7,5 mln złotych, z czego ponad 1,1 miliona złotych to wkład własny naszej parafii. To na pewno jak uczy doświadczenie minionego roku poważny wysiłek dla całej naszej Wspólnoty. Powodzenie tego przedsięwzięcia zależeć będzie zatem w znacznym stopniu od Waszej życzliwości. O nią pokornie prosimy.

    Bardzo prosiłbym, aby podczas kolędy była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci, także tych ze szkół ponad podstawowych!

         Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 9.00 (wioski) 15.30 (Tykocin). Podaję porządek na pierwsze dni kolędy:

Wtorek (2 stycznia 2018 r.)

Sawino – 3 ks.

  1. Bernardyńska – 1 ks.
  2. Choroszczańska bloki – 2 ks.

Środa (3 stycznia 2018r.)

Łopuchowo – 3 ks.

  1. Ogrodowa – 1 ks.
  2. Gasztołda – 1 ks.
  3. Jordyka 1 ks.

Czwartek (4 stycznia 2018r.)

Jeżewo Nowe – 1 ks.

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

Dobki – 1 ks.

  1. Górnickiego – 1 ks.
  2. Klasztorna i ul. Kochanowskiego – 2 ks.

Piątek (5 stycznia 2018 r.)

Sierki – 3 ks.

ul. Kaczorowska – 2 ks.

ul. Nadkanalna – 1 ks.

4. W następną niedzielę – 31 grudnia, bezpośrednio po Sumie odbędzie się na plebanii – świąteczne spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich radnych.

5. Na zakończenie 2017 roku w niedzielę 31 grudnia o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta i specjalne nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Mariusz Chlebowicz, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Iwona Ewa Szczepanik, panna zamieszkała w miejscowości Obrów, parafia w Kiełczygłowie. Zapowiedź I.

7. Pragniemy podziękować za pomoc w prowadzonych pracach remontowo-konserwatorskich przy naszym kościele. W ostatnim tygodniu swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Łopuchowa – 200zł, Siekierk – 100zł, Bagienek – 100zł, Strzegowa – 100zł, Białegostoku – 200zł, anonimowy ofiarodawca – 100zł, 50 zł. Bóg zapłać!

Dziękujemy Paniom z ul. Piłsudskiego za pomoc w poniedziałkowym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (30 grudnia br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Broniszewa.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Andrzeja Jabłońskiego, lat 36 z Broniszewa; Śp. Marka Jędruczek, lat 48 z Lipnik. Wieczny odpoczynek…