XII Niedziela Zwykła – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XII Niedziela Zwykła – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Nie tylko praca jest wolą Bożą, ale i odpoczynek starajmy się, by był to odpoczynek „przy Źródle”. Wypoczynek ciała wcale nie przeszkadza trosce o ducha.

W wakacje także odprawiane będą w naszym kościele Msze Święte, będzie także możliwość nawiedzenia świątyni i indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy szczególnie rodziców – dopilnujcie obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, was i waszych dzieci, zwłaszcza kiedy przebywają poza rodzinnym domem!

Serdecznie witamy przybywających do nas Wakacyjnych Gości.

Zapraszamy na niedzielne Msze święte – w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00, w klasztorku 9.00 i 11.00.

W dni powszednie godzina 6.30 i 17.00, w klasztorku godzina 9.00

2. Muzeum w Tykocinie, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Teatr Otwarty w Gdańsku zapraszają do Wielkiej Synagogi 30 czerwca o godzinie 18.00 na koncert pt. „Radość miłości”. Jest to impreza towarzysząca XXV Festiwalowi Muzycznych dni Drozdowo-Łomża. W programie popularna muzyka wokalna i instrumentalna. Natomiast w najbliższą niedzielę 1 lipca br. o godzinie 14.00 odbędzie się w Wielkiej Synagodze spotkanie artystyczno-historyczne z cyklu „Salon Bujnowskiego” – pt. Szabla, szabli nie równa” – w programie prelekcja dra Janusza Sękowskiego i muzyka wojskowa. Zapraszamy!

3. W najbliższy piątek obchodzić będziemy Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą odprawiane w porządku świątecznym o godzinie 8.00; 10.00 i 17.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wspieranie dzieł prowadzonych przez Stolicę Apostolską.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie wspierają podjęty wysiłek remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Siekierk – 100zł, Tykocina – 100zł, Broniszewa – 200zł. Bóg zapłać!

5. Dziękuję rodzinom z ul. Kaczorowskiej, uczestniczącym we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę 30 czerwca, na godzinę 10.00 – zwracam się do mieszkańców z Pl. Czarnieckiego, ul. Puchalskiego, ul. Poświętnej.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Daniel Krynicki, kawaler parafii tutejszej i Sylwia Marianna Siedlecka, panna z parafii Rutki – zapowiedź I; Roman Andrzej Niedziółka, kawaler z parafii Domanice i Bernadetta Kulesza, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I; Tomasz Brzozowski, kawaler z parafii Radule i Karolina Roszkowska, panna parafii tutejszej – zapowiedź I; Łukasz Sitko, kawaler i Katarzyna Kozłowska, panna oboje parafii tutejszej – zapowiedź I.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Józefa Pogorzelskiego, lat 59 mieszkańca Siekierk. Wieczny odpoczynek…