Wielkanoc 2015 – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Wielkanoc 2015 – ogłoszenia parafialne

Bogu niech będą dzięki za łaski Świętego Triduum Paschalnego; za to, że umiłował nas miłością bez granic, dzięki której możemy mieć udział w Jego Zmartwychwstaniu.. Dziękuję Wszystkim osobom, które uczestniczyły w modlitwach tych wielkich dni,

zaangażowali się w liturgię – ministrantom, asyście procesyjnej, Panom strażakom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu. Dziękuję ks. Jarosławowi i całej grupie tak bardzo zaangażowanej w wykonanie tegorocznego Grobu Pańskiego i świątecznej dekoracji kościoła. Każdemu z Was, którzy starliście się świętować nie dla siebie, ale dla Boga.

2. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. W dzienniczku św. Faustyny czytamy następującą zachętę: „O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która mnie prosi przez mękę moją (Dz. 1320)”. Serdecznie zapraszamy w następną niedzielę wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego do naszego kościoła na godzinę 15.00, na wspólną modlitwę Koronki, połączoną z ucałowaniem relikwii bł. ks. Michała Sopoćki.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Adam Grochowski, kawaler z parafii M.B. z Gwadelupe i Emilia Wnorowska, panna zamieszkała w Lipnikach, parafii tutejszej. Zapowiedź II. Przemysław Sianko, kawaler z parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku i Martyna Sadowska, panna z Popowlan, parafii tutejszej. Zapowiedź I.

4. W następną niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się na plebanii świąteczne spotkanie Rady Parafialnej. W programie m.in. omówienie planów na rok bieżący i lata następne. Serdecznie zapraszamy.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy z troską myślą o rozpoczętym remoncie naszego kościoła. Wspierają tę idee darem swojej modlitwy i ofiarami. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Popowlan, Bagienek, Siekierk, Kolonii Tykocin – po 100zł, ul. Kaczorowskiej i Siekierk – po 50zł, mieszkańcy Sawina – 420zł oraz anonimowy ofiarodawca 1 000zł (suma ofiar tej osoby na przestrzeni ostatnich 2 lat wynosi 5 000zł). Bóg zapłać!

6. Muzeum w Tykocinie zaprasza w następną niedzielę do Wielkiej Synagogi na koncert pt. „Arcydzieła muzyki wokalnej”. Wystąpią Wanda Bargiełowska-Bargeyłło (mezzosopran), Anna Kutkowska-Kass (sopran koloraturowy) i Helena Christenko (akompaniament). Koncert rozpocznie się o godzinie 15.00. Bilety w cenie 15 zł. do nabycia w Muzeum.

7. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek nabożeństw niedzielny. Taca na K.U.L.