VII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

VII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.

Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.

Msze Święte w Środę Popielcową –

będą odprawione o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00;

w klasztorku o godzinie 9.00 i 11.00.

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

Zapraszam do wspólnego uczestnictwa w pięknych nabożeństwach tego okresu, które pozwolą nam jeszcze bardziej zbliżyć się do tajemnicy zbawczej śmierci Chrystusa. W niedzielę po Mszy o godzinie 12.00 będziemy wspólnie śpiewać „Gorzkie żale”, natomiast w każdy piątek o godzinie 17.00 – Droga krzyżowa. Najbliższa Droga Krzyżowa będzie naszą wspólną modlitwą o trzeźwość w rodzinach. W klasztorku Gorzkie Żale bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00, Droga Krzyżowa w każdy piątek wielkiego postu o 15.30, poprzedzona Mszą Świętą o godzinie 15.00.

2. Dziękuję wszystkim osobom, które z wielką życzliwością wspierają trwający remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Warszawy – 100zł, Sawina – 100zł, Kolonii Tykocin – 500zł, z Tykocina – 300zł. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję właścicielowi firmy stolarskiej z Tykocina za nieodpłatne wykonanie pięknego, tymczasowego lektorium

3. Dziękujemy Paniom z Nieciec – za wczorajsze sprzątanie kościoła i udekorowanie ołtarza kwiatami! Z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę – 29 lutego na godzinę 10.00, zwracamy się do rodzin ul. Sokołowskiej.

4. Za tydzień, po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – kolejne spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. W sobotę 7 marca br. organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Wilna na „Kaziuki”. Zapisy w parafii N.M.P. Matki Miłosierdzia w Wasilkowie. Więcej informacji na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.

Muzeum w Tykocinie oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Ziemi Tykocińskiej zapraszają w dniu 25 lutego 2020r. na godzinę 16.00 do Wielkiej Synagogi na spotkanie promujące wyjątkowy album o Tykocinie i Podlasiu, autorstwa Grażyny Pogorzelskiej. Wstęp wolny.

Parafia p.w. CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA w Kolnie przy współpracy z Biurem Pielgrzymkowym PAX w Białymstoku organizuje pielgrzymkę do Włoch jako dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy Jego urodzin. Termin 29.06. – 10.07.2020. Koszt 2590zl + 120 euro. Zapisy – ks. Adam Krawczyk tel. 661 488 111. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.