UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Nabożeństwa te będą odbywać się według następującego porządku:

19 maja godz. 19.00 – Bagienki

20 maja godz. 10.30 – Siekierki

20 maja godz. 13.00 – Tykocin – Nowe Miasto

20 maja godz. 19.00 – Broniszewo

25 maja godz. 19.00 – Saniki

29 maja godz. 19.00 – Nieciece

2 czerwca godz. 14.00 – Hermany

9 czerwca godz. 19.00 – Sawino

Pozostałe miejscowości proszone są o ustalenie terminów nabożeństw.

2. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 9.00 odbędzie się spotkanie z Kółkami Różańcowymi istniejącymi w naszej parafii.

3. Przypominam, że dzisiejszym dniem rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień. Dzieci, które po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej, najlepiej w towarzystwie rodziców przychodzą codziennie do kościoła na nabożeństwo majowe i specjalne katechezy.

4. Pragnę zakomunikować, że w niedzielę 2 czerwca o godzinie 12.00 odbędzie się w naszej parafii Komunia Święta Rocznicowa – dzieci klas III szkół podstawowych. Głównym odpowiedzialnym i konsultantem w kwestiach organizacyjnych jest ks. Jarosław – wikariusz.

5. Za tydzień obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwa Nowenny przed tym świętem będzie połączona z nabożeństwem majowym.

6. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim osobom, które w ostatnim czasie złożyły swój dar na potrzeby przyszłych remontów kościoła. Ofiarodawcami byli: anonimowi ofiarodawcy – 200zł, 100zł, 200zł, 34 rodziny z miejscowości Stelmachowo – 1 970zł, Kółko Różańcowe z ul. Holendry – 740zł. Bóg zapłać!

7. Muzeum w Tykocinie zaprasza na zajęcia edukacyjne dla młodzieży p.t. „Odkrywanie dawnego Tykocina”. Odbędą się one w Domu Talmudycznym 12 maja br. o godzinie 14.00.

8. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Piotr Robert Nartowicz, kawaler zamieszkały w Jeżewie Nowym parafii tutejszej i Ewa Choińska, panna zamieszkała w Chojane Piecki, parafii Kulesze Kościelne. Zapowiedź I. Krzysztof Bartnikowski, kawaler i Marta Kalisty, panna, zamieszkali w Stelmachowie, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I. Piotr Maciorowski, kawaler zamieszkały w Białymstoku, parafii św. Karola Boromeusza i Sylwia Bralska, panna zamieszkała w Stelmachowie parafii tutejszej. Zapowiedź I.

Niby wszystko gra!