Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne

Zbliża się Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, doroczny odpust w naszej parafii. Podkreślić należy, że to jest najważniejszy z odpustów obchodzonym na przestrzeni wieków w naszym mieście. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Szczególny apel kierujemy do asysty procesyjnej. Na wielu chorągwiach wyhaftowane są nazwy miejscowości, które je fundowały i nosiły. Czy możemy sobie pozwolić na to, aby dzisiaj sprzęty te stały latami w zakrystii? Procesja odpustowa będzie próbą generalną przed procesją Bożego Ciała. Zapraszam także do uczestnictwa strażaków, ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki. Bardzo liczymy na pomoc osób, które w ostatnich latach mocno zaangażowały się we wsparcie i opiekę nad procesja. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 12.00 przewodniczył jest będzie i kazanie wygłosi ks. Prof. Wojciech Michniewicz Wykładowca Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

2. W dniu jutrzejszym tzw. drugi dzień Zielonych Świątek – Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na godzinę 8.00 i 17.00.

3. Niebawem obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chciałbym na tegorocznej trasie procesji zaproponować podobne, jak w ubiegłym roku miejsca ołtarzyków: I – przy klasztorku (dołącza do procesji cała asysta procesyjna z klasztorku: chorągwie, feretrony etc.) II – na ulicy Holendry; III – na skrzyżowaniu ulic Kaczorowskiej i Piłsudskiego, IV – przy wieży zegarowej naszego kościoła. Już dzisiaj bardzo proszę o włączenie się w akcję projektowania i ubierania ołtarzyków. Pomoc taka powinna stać się okazją do odbudowania nieraz mocno zaniedbanych kontaktów między sąsiadami.

4. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży.

5. W ostatnim czasie swój dar na potrzeby rozpoczętych remontów naszej świątyni złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 100zł, z Sawina – 100zł. Bóg zapłać!

6. Na wniosek Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tykocinie pragniemy poinformować, że w najbliższy wtorek od godziny 7.00 do 10.00 AM.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Adam Wiśniewski, kawaler zamieszkały miejscowości Milewo Zabiele parafia Kobylin i Joanna Wiśniewska, panna zamieszkała w Hermanach parafii tutejszej. Zapowiedź II. Marek Dołęgiewicz, kawaler, zamieszkały w miejscowości Krynice, parafia Dobrzyniewo Kościelne i Monika Backiel, panna zamieszkała w Sanikach, parafii tutejszej. Zapowiedź I.

8. Rozpoczęły się dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. W dniu jutrzejszym – 16 maja br. nabożeństwa te odbywać się będą w:

 o godz. 10.30 – Siekierki

o godz. 13.00 – Tykocinie Nowe Miasto.

9. Jako organizatorzy mamy zaszczyt zaprosić zainteresowanych na jeden z koncertów uczestników XXXV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2016”. Koncert ten odbędzie się w naszym parafialnym kościele parafialnym,  w najbliższą sobotę 21 maja br. o godzinie 19.00. Wstęp wolny. W programie występ:
Chóru Bułgarskiej Akademii Nauk z Sofii, Dziecięcego Chóru ” Radost” z Moskwy, Chóru „Św. Stefana z Decani” z Nowego Sadu (w Serbii), Chóru Politechniki Gdańskiej. Wystąpi około 140 wykonawców. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

10. Zwracamy się do osób, które zadeklarowały swój wyjazd na Światowe Dni Młodzieży, aby skontaktowały się z ks. Mariuszem w celu ostatecznego uregulowania kwestii finansowych, związanych z wyjazdem.