Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne

Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte w kościele parafialnym będą odprawiane o godzinie 8.00 i 17.00

Zbliża się doroczna Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja wyruszy z kościoła Placem Czarnieckiego, ulicą Bernardyńską do klasztorku, gdzie będzie znajdował się I ołtarzyk; następnie ulicą Klasztorną, Kochanowskiego do ulicy Zagumiennej – II ołtarzyk; ulicą Szkolną, 11 Listopada do Pomnika Orła Białego – III ołtarzyk, ulicą 11 Listopada do wieży zegarowej – IV ołtarzyk. Bardzo już dzisiaj prosimy, by osoby, biorące udział w procesji już w najbliższych dniach opatrzyli swoje feretrony, chorągwie, sprzęty procesyjne.

2. W najbliższą sobotę 29 maja o godzinie 15.00, 78 – osobowa grupa młodzieży przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź bierzmowanych oraz świadków odbędzie się w piątek od godziny 17.30. Pamiętajmy w naszych indywidualnych modlitwach o powołanych do łaski tego Sakramentu.

3. W środę 26 maja przypada – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godzinie 17.00 i podczas nabożeństwa majowego w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Naszą modlitwę zakończy specjalne błogosławieństwo.

4. W najbliższy czwartek – 27 maja przypada 77 rocznica wywózki mieszkańców Tykocina i okolic do niemieckich obozów koncentracyjnych. Starajmy się pielęgnować pamięć o tych tragicznych wydarzeniach. Główne uroczystości obchodów tej smutnej rocznicy zostają przeniesione na 13 czerwca – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych i Obozów zagłady.

5. Składamy podziękowania osobom, które życzliwie i systematycznie wspierają prace związane z remontem naszej świątyni i jej otoczenia. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 200zł, z Sanik – 500zł, Kolonii Tykocin – 100zł, Siekierk – 200zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 200zł.

Dziękuję także rodzicom dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej za złożoną ofiarę w wysokości 2 000zł oraz rodzicom młodzież, która przystąpi w najbliższą sobotę do Sakramentu Bierzmowania, za dar w wysokości 3 000zł. Za przekazane dary została zakupiona maszyna czyszcząca do posadzki naszego kościoła. Bóg zapłać!

6. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory Biblijne”, które odbędzie się na plebanii w najbliższą środę o godzinie 19.30. Tematem konferencji oraz wspólnej dyskusji – będzie „Ścięcie Jana Chrzciciela” Zapraszamy.

7. Trwają dni modlitw o urodzaje oraz Boże błogosławieństwo w pracy rolników. W najbliższych dniach spotkamy się na tej modlitwie:

24 maja br. o godzinie 10.00 Siekierki, o godzinie 14.00 – Nieciece (w kościele);

27 maja br. o godzinie 18.00 – Kaczorowo (w kościele);

2 czerwca br. o godzinie 18.00 – Jeżewo Stare;

6 czerwca br. o godzinie 15.00 Łopuchowo; o godzinie 19.00 – Saniki;

7 czerwca br. o godzinie 19.00 – Sawino;

8 czerwca br. o godzinie 10.00 – Bagienki;

8. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Tomasz Łapiński, kawaler i Natalia Sikorska, panna, oboje parafii tutejszej – zapowiedź II; Paweł Perzyński, kawaler i Kinga Grabowska, panna, oboje parafii tutejszej – zapowiedź I; Dawid Piotr Misiejuk, kawaler z parafii prawosławnej św. Mikołaja w Białymstoku i Marzena Wilczewska, panna, parafii tutejszej – zapowiedź I

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Tadeusza Gorzelskiego, lat 92 mieszkańca Łopuchowa, Śp. Marka Malinowskiego, lat 51 mieszkańca Tykocina. Wieczny odpoczynek…