Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne

Zbliża się Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, doroczny odpust w naszej parafii. W tym roku obchodzimy go w wyjątkowych okolicznościach i musimy dostosować się do wymogów przepisów sanitarnych. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Szczególny apel kierujemy do asysty procesyjnej. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 12.00 przewodniczył jest będzie i kazanie wygłosi ks. Andrzej Najda – profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

2. W dniu jutrzejszym tzw. drugi dzień Zielonych Świątek –  Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na godzinę 8.00 i 17.00, w klasztorku Msza Święta o godzinie 9.00.

3. Niebawem obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Zgodnie z obowiązującymi na chwilę obecną przepisami nie możemy wyznaczyć trasy procesji ulicami miasta. Odbędzie się ona do 4 ołtarzyków, które będą się znajdować na placu przy kościele.  Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

4. Od czwartku – 4 czerwca br. w klasztorku rozpoczynamy 9-dniową Nowennę przed odpustem św. Antoniego, będzie odprawiana codziennie wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy!

5. Trwają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Nasze tegoroczne spotkania muszą odbywać się w narzuconym rygorze sanitarnym, zatem musimy zrezygnować z modlitw w poszczególnych miejscowościach oraz procesji wśród pól. Zachęcamy, by rodziny uczestniczące w takich modlitwach przyniosły do kościoła skromnie przystrojoną garść ziemi ze swego pola, a następnie – po powrocie z kościoła do domu, gospodarz powinien ją rozsypać na swoim polu. W najbliższym czasie zapraszam do modlitwy mieszkańców następujących miejscowości: 1czerwca br. na godzinę 10.00 – Siekierki, a na godzinę 19.00 – Tykocin – Nowe Miasto; 6 czerwca br. na godzinę 18.00 – Tykocin Kaczorowo, na godzinę 20.00 – Łopuchowo; 8 czerwca br. na godzinę 19.00 – Popowlany, 10 czerwca br. na godzinę 18.00 – Jeżewo Stare; 13 czerwca br. na godzinę 19.00 – Stelmachowo.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, nabożeństwa tych dni będą połączone Mszą Świętą poranną o godzinie 6.30 i z Nabożeństwem Czerwcowym.

7. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które z wielką życzliwością i zrozumieniem wspierają rozpoczęty przez nas generalny remont świątyni. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Łopuchowa – 200 i 100zł, Stelmachowa – 100zł, Tykocina – 500zł, rodzice i dziadkowie dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 500zł oraz anonimowy ofiarodawca – 100zł. Bóg zapłać!

8. Pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację spektaklu pt. „Bóg będzie Jego mocą”, związanym z 100 rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Szczególne podziękowania dla autorki scenariusza oraz reżyserki Pani Marzeny Pisarskiej Kalisty oraz występujących aktorów: Tadeusza Wądołowskiego, Dariusza Cara, Magdaleny Ciołko, Emilii Potrzebko i Izy Ostrowskiej. Bóg zapłać!

9 W dniu dzisiejszym, w godzinach od 9.00 do 13.00 odbędzie się zbiórka krwi. Ambulans będzie podstawiony na Pl. Czarnieckiego, przy Centrum Kultury w Tykocinie.

10. Od poniedziałku 8 czerwca br. wznawiamy spotkania Odnowy w Duchu Świętym.

111. Bardzo dziękujemy Paniom z ul. 11 Listopada za wczorajsze sprzątanie kościoła, z prośbą o podobną pomoc zwracamy się do rodzin z tej samej ulicy.