Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne

Zbliża się Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, doroczny odpust w naszej parafii. Podkreślić należy, że to jest najważniejszy z odpustów obchodzonym na przestrzeni wieków w naszym mieście. Zapraszam serdecznie wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Szczególny apel kierujemy do asysty procesyjnej; zaangażowanie się w nią wszystkich miejscowości naszej parafii.

Na wielu chorągwiach wyhaftowane są nazwy miejscowości, które je fundowały i nosiły. Czy możemy sobie pozwolić na to, aby dzisiaj sprzęty te stały latami w zakrystii? Procesja odpustowa będzie próbą generalną przed procesją Bożego Ciała. Zapraszam także do uczestnictwa strażaków, ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki. Bardzo liczymy na pomoc rodziców, którzy w ostatnich latach mocno zaangażowali się we wsparcie i opiekę nad procesja. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 12.00 przewodniczył jest będzie i kazanie wygłosi ks. Prof. Andrzej Dębski Prefekt Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

2. W dniu jutrzejszym tzw. drugi dzień Zielonych Świątek – Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na godzinę 8.00 i 17.00.

3. Niebawem obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chciałbym na tegoroczną procesję zaproponować następującą trasę: wychodzimy Placem Czarnieckiego, ulicą Bernardyńską do klasztorku, gdzie znajdował się będzie pierwszy ołtarzyk; pójdziemy ulicą Klasztorną do skrzyżowania z ulicą Ogrodową, gdzie będzie znajdował się drugi ołtarzyk; następnie pójdziemy ulicą Zagumienną, Szkolną, 11 Listopada do Pomnika Orła Białego – trzeci ołtarzyk; skąd powrócimy do kościoła, gdzie przy wieży zegarowej pomodlimy się przy czwartym ołtarzyku. Bardzo prosimy o właściwe uporządkowanie i udekorowanie trasy procesji; włączenie się w akcję projektowania i ubierania ołtarzyków. Przygotowaliśmy specjalne śpiewniki, nalepki, związane z tą uroczystością i tradycyjnie małą niespodziankę dla dzieci – uczestników procesji. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

         W porozumieniu z Dyrekcją i Nauczycielami Zespołu Szkół i Przedszkola w Tykocinie – organizujemy w Uroczystość Bożego Ciała I Parafialny Turniej Piłki Nożnej „W gałę na chwałę”. W turnieju, który rozpocznie się na boisku szkolnym wystąpią najsilniejsze drużyny uformowane z tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych. Dla zwycięzców będą ufundowane puchary i specjalne nagrody. Najważniejszą zasadą rozgrywek jest unikanie strzałów „Panu Bogu w okno”.  Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej zabawy. Początek godzina 16.00. Wstęp wolny.

4. Dzisiaj powraca do swoich domów grupa młodzieży z naszej parafii, która brała udział w spotkaniu nad Lednicą. We wspólnej modlitwie uczestniczyło prawie sto tysięcy osób. Ta mała grupa wraz z opiekunami była wspaniałymi ambasadorami naszej parafii w tak zacnym gronie młodych ludzi z całej Polski. Dziękujemy ich rodzicom za zaufanie i umożliwienie zorganizowania tego wyjazdu.

Zachęcamy młodych ludzi do uczestnictwa w 8 Festiwalu Młodych, w Płonce Kościelnej. Zapisy u katechetów.

 

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Bartosz Polak, kawaler zamieszkały w Siekierkach parafii tutejszej i Urszula Fiedorczuk, panna zamieszkała w Siemiatyczach. Zapowiedź II.6.

6. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

7. Trwają dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Najbliższe modlitwy o urodzaje odbędą się:

4 czerwca br.

o godzinie 8.00 – Tykocin Nowe miasto (w kościele),

o godzinie 14.00 (w kościele) Jeżewo Nowe,

5 czerwca br. 

o godzinie 11.00 – w Siekierkach,

o godzinie 14.00 w Sawinie,

10 czerwca br. 

o godzinie 19.00 – Jeżewo Stare,

18 czerwca br. 

o godzinie 14.00 – Hermany,

o godzinie 19.00 – Sierki,

25 czerwca br.

o godzinie 14.00 – Kolonie Stelmachowo (w kościele)

o godzinie 15.00 – Łopuchowo.

  1. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Henryka Garbowskiego z Jeżewa Nowego, lat 80. Wieczny odpoczynek…