XXXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Przesycanie tego świata, światem przyszłym to zadanie i nadzieja.

1. Kończy się ogłoszony przez Papieża Benedykta XVI – Rok Wiary. Zapraszamy na nasze parafialne uroczystości zakończenia tego szczególnego czasu łaski.

Odbędą się one w najbliższą niedzielę 24 listopada br, podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00. Prosimy, aby osoby, które pragną uczestniczyć w tych uroczystościach przyniosły ze sobą świece

         2. Cały świat wstrząśnięty jest tragedią jaka wydarzyła się na Filipinach. Skutki tajfunu są ogromne, prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich – środków niezbędnych do przeżycia. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, pragniemy ofiarować modlitwy dnia dzisiejszego i okazać duchową jedność z cierpiącymi braćmi i siostrami na Filipinach. Po każdej Mszy Świętej zbierane będą dzisiaj ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym i cierpiącym.

                3. Parafia nasza  w dniach od 27 grudnia do 1 stycznia organizuje dla dzieci i młodzieży obóz narciarski w Białym Dunajcu k. Zakopanego. Koszt 600 zł.-  obejmuje: przejazd, zakwaterowanie, posiłki, wypożyczenie sprzętu narciarskiego, instruktora oraz karnety na stok. Serdecznie zapraszamy do udziału. Więcej informacji i zapisy u ks. Marcina w klasztorku.

         4. W nawiązaniu do słów homilii wygłoszonej podczas ostatnich, szczególnych świąt – pragniemy zaproponować, aby podczas uroczystości pogrzebowych, zamiast plastikowych kwiatów, tak właściwie dla siebie przynoszonych (bo co ludzie powiedzą???) –  wesprzeć dobrowolnym datkiem biednych i cierpiących. Każda rodzina, zgłaszająca pogrzeb w kancelarii parafialnej otrzyma puszkę z logo „Caritas”. Bardzo proszę, aby puszka ta stanęła w domu obok trumny zmarłej osoby. Przychodzący na modlitwę żałobnicy będą mogli złożyć do niej ofiarę na szlachetny cel. Po przyprowadzeniu ciała do kościoła puszka wraz ze złożonymi w niej darami stanie na katafalku. Co pewien czas w ogłoszeniach parafialnych będziecie mogli usłyszeć jaka kwota, na jaki konkretny cel została przekazana. Akcja ta jest dobrowolna! Jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć tej idei, że pomagamy zmarłym, wspierając cierpiących – może przychodzić nadal z kwiatami na pogrzeb, a my je będziemy systematycznie w kontenerach (bo i tak tam trafią) wywozić na śmietnik.

         5. Pragnę poinformować, że w związku z licznymi obietnicami, że jak zimą w kościele będzie cieplej – to przychodzić będzie więcej ludzi na niedzielne Msze Święte; dokonaliśmy zakupu olejowej nagrzewnicy. Jeśli nie wróci do nas lato, to być może za tydzień uda nam się po raz pierwszy zaprezentować działanie tego urządzenia. Nadmieniam, że jest to rozwiązanie doraźne.

         6. Składam podziękowania wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają wysiłki pilnie potrzebnego remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar w wysokości 300zł złożyli mieszkańcy Sanik. Bóg zapłać!

         7. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Stanisława Grunerta, lat 70 z Tykocina oraz Śp. Ryszarda Dobkowskiego, lat 76 z Pajewa Kolonii. Wieczny odpoczynek…