XXXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Kończymy powoli okres modlitw za naszych bliskich zamarłych. Dziękujemy wszystkim, którzy czynili to z miłości do nich i wiarą w życie wieczne, do którego zmierzamy. Proszę o życzliwe przyjęcie do wiadomości następujących informacji.

W związku z dramatyczną sytuacją braku miejsc do nowych pochówków na naszym cmentarzu jesteśmy zmuszeni pilnie poszukiwać doraźnych rozwiązań, które zabezpieczyłyby nam możliwość dalszych pochówków do momentu uruchomienia nowego cmentarza. Zwracamy się zatem z apelem do rodzin, które mogłyby wskazać takie miejsca, którymi już nikt się nie opiekuje, ponad to będziemy zmuszeni likwidować mogiły od wielu lat zaniedbane. Sama ekologiczna hodowla chwastów na grobie, czy też wieloletnie składowanie popękanych płyt lastrykowych nie są wystarczającym argumentem, aby zastrzec sobie prawo do dysponowania danym miejscem. Jesteśmy zmuszeni zaistniałą sytuacją do wykorzystywania zaniedbanych miejsc do nowych pochówków. Proszę o zaznajomienie się z galerią zdjęć zaniedbanych grobów, która znajduje się na naszej stronie internetowej i na profilu Facebook ’a.

2. W następną niedzielę ofiary, które będą składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

3. Bardzo dziękuję Paniom z ul. Klasztornej, za wczorajsze sprzątanie kościoła, z podobną prośbą na 21 listopada na godzinę 10.00 – zwracam się do rodzin z Dobek.

4. Od dzisiejszej niedzieli, czytane są nowe całoroczne wypominki za zmarłych. Prosimy uważne wysłuchanie imion i nazwisk osób, za które się modlimy oraz zgłaszanie ewentualnych błędów. Informujemy jednocześnie, że nadal można zmawiać wypominki po każdej Mszy Świętej i w godzinach urzędowania kancelarii.

5. Składam serdeczne podziękowania Wszystkim osobom i rodzinom, które okazują swoją życzliwą pomoc i wsparcie prowadzonego remontu naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Jeżewa Nowego 200zł, Siekierk – 100zł, Kolonii Tykocin – 200zł

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Kazimierza Serafina lat 78 z Sierk,  Śp. Macieja Wiszniewskiego, lat 52 z Tykocina; Śp. Heleny Maliszewskiej lat 89 z Nieciec. Śp. Edward Wilczewski lat 87 z Jeżewa Nowego. Wieczny odpoczynek…

IMG_20201116_094846_resized_20201116_051913353

Image 3 of 54