XXXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Wszystkim narzeczonym przygotowującym się do sakramentu małżeństwa przypominamy, że w myśl nowego programu przygotowania do małżeństwa, zobowiązani są oni do odbycia tzw. spotkań dla narzeczonych. Spotkania te obejmują: warsztaty, dzień skupienia oraz spotkania w poradni życia rodzinnego. Można je zrealizować na trzy sposoby:

1) w dekanacie,

2) w ramach Studium Życia Rodzinnego,

3) w formie weekendowej w domach rekolekcyjnych diecezji.

Zgłoszenia, terminy spotkań dla narzeczonych, jak i informacje dotyczące nowego programu, znajdują się na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

Prosimy o nieodkładanie przygotowania do małżeństwa na ostatnią chwilę.

Jeśli narzeczonym, z poważnych względów, nie pasuje żadna forma bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa obowiązująca w Diecezji Łomżyńskiej, mogą  przygotować się w innej diecezji.

Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej, nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa.

W naszym dekanacie najbliższe spotkania odbędą się w Sokołach, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Kościelna 1, zgłoszenia: 692 077 483, terminy spotkań: 24 lutego, 3, 10, 17 i 24 marca 2018, godz. 17:30.

2. Wszystkich pragnących pogłębiać swoje relacje z Bogiem, wzbogacić modlitwę, ożywić wiarę zapraszamy na spotkania Odnowy w Duchy Świętym, odbywające się w każdy poniedziałek o godzinie 19.00. W ramach spotkań Msza Święta (I poniedziałek miesiąca) adoracja Najświętszego Sakramentu, indywidualna modlitwa. Zapraszamy.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Dziękujemy delegacji mieszkańcom z ul. 11 Listopada za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (25 listopada br., na godzinę 10.00) zwracamy się do pozostałych rodzin z tej ulicy.

5. Dziękujemy za zrozumienie i systematyczne wspieranie prac remontowo konserwatorskich, trwających przy naszym kościele. W ostatnim czasie swój dar w wysokości 100zł, 200zł i 100zł złożyli anonimowi ofiarodawcy. Bóg zapłać!

6. W zawiązku z liturgicznym wspomnieniem Świętej Cecylii – patronki muzyki kościelnej Panu Rafałowi – organiście, chórzystkom i chórzystom, scholi parafialnej i tym wszystkim, którzy zamierzają zaangażować się w śpiew liturgiczny składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych w codziennym życiu oraz satysfakcji za piękną posługę na rzecz wspólnoty, dziękujemy także za wytrwałą całoroczną pracę.

W najbliższym tygodniu Pan Organista rozpoczyna roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: poniedziałek – Dobki, Bagienki, Lipniki, Popowlany; wtorek – Saniki, Sawino; Czwartek – Kolonia Tykocin, Sierki, Kolonia Sierki; Piątek – Łopuchowo; Sobota – Tykocin Nowe Miasto (ul. 11 Listopada, Zagumienna, Zacerkiewna, Gasztołada, Ogrodowa, Górnickiego, Wiesiołowskiego.) Wizyty rozpoczynać  się będą od godziny 8.00. Rodziny, których nie zastanie Pan Organista lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej.