XXXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy 95 rocznicę odzyskania niepodległości. Burmistrz i Samorząd Tykocina, Muzeum w Tykocinie, Centrum Kultury i nasza Parafia zapraszają na uroczystości, które odbędą się według następującego porządku:

godz. 10.30 zbiórka na Pl. Czarnieckiego i przemarsz do kościoła; godz. 11.00 program artystyczny w wykonaniu młodzieży i Msza Święta z homilią; następnie przemarsz  pod pomnik Orła Białego, apel poległych i złożenie kwiatów; godz. 14.15 w Muzeum w Tykocinie wykład Waldemara Tyszuka pt. „Trudne początki. Odzyskanie Niepodległości 1918” oraz wernisaż wystawy – „Zabytki Podlasia w miniaturze”. Całość zakończy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zapraszamy!

         Msze Święte w dniu jutrzejszym będą odprawiane o godzinie: 8.00, 10.00, 11.00(!!!) i 18.00.

         2. Pragniemy poinformować, że od Nowego Roku nastąpi zmiana godzin odprawiania Mszy Świętych w kościele parafialnym. Porządek nabożeństw będzie następujący:

         W kościele parafialnym:

         Niedziela: 8.00; 10.00; 12.00 (dzieci) i 17.00.

         Dzień powszedni: 6.30 i 17.00.

W klasztorku porządek nabożeństw pozostaje bez zmian:

         Niedziela: 9.00 i 11.00 (sezon zimowy od października do kwietnia)

         Dzień powszedni – 9.00.

Jeżeli zauważymy przepełnienie kościoła, uniemożliwiające odpowiednie uczestnictwo w liturgii – zostanie wprowadzona dodatkowa Msza Święta, także na okres letni. .

         3. Przeprowadziliśmy liczenie wiernych, uczestniczących w praktykach niedzielnych. Wyniki wyglądają następująco:  

         W kościele parafialnym we Mszach Świętych uczestniczyło:

415 mężczyzn i 601 kobiet, do Komunii Świętej przystąpiło: 187 mężczyzn i 393 kobiety.

         W klasztorku we Mszach Świętych uczestniczyło: 131 mężczyzn i 243 kobiety, do Komunii Świętej przystąpiło: 69 mężczyzn i 148 kobiet.

         Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że liczba wiernych należących do parafii wynosi 3 986 osób; zatem w praktykach niedzielnych uczestniczy 35 % parafian.

praktyki

         4. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na „Kościół w potrzebie”.

         5. Biblioteka Publiczna w Tykocinie organizuje po raz trzeci akcję pt. „Nie wyrzucaj – podziel się z innymi”. Osoby posiadające książki w dobrym stanie (oprócz podręczników szkolnych) mogą przekazać je za pośrednictwem biblioteki czytelnikom za granicami Polski. Dzięki takiej akcji przekazano ostatnio około 1 900 książek. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

          6. Składam podziękowania wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają wysiłki pilnie potrzebnego remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli: Anonimowy ofiarodawca – 500zł, anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 60 i 3 X 30zł. Bóg zapłać!

         7. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Krystyny Sawostian, lat 78 z Tykocina; Śp. Edmunda Bąka, lat 83 z Tykocina; Śp. Józefa Backiel, lat 92 z Sanik i Śp. Jana Dąbrowskiego, lat 77 z Sawina. Wieczny odpoczynek…