XXXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Chrześcijanie mają wypisane w sercu miłowanie nieprzyjaciół. Dlatego są tak narażeni na prześladowanie. Co roku około 100 tys. naszych braci i sióstr ginie za wiarę. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.

W dniu solidarności z Kościołem Prześladowanym po wszystkich Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.

2. Po konsultacjach z Radą Duszpasterską, pragniemy poinformować, że:

– od najbliższej środy 15 listopada br. rozpoczynamy Kurs Lektora. Spotkania odbywać się będą w środy, na plebanii, po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Zapraszamy chętnych, nie ma ograniczeń wiekowych, zwłaszcza dla osób nieco starszych, niż młodszych.

– będzie kontynuowana akcja „Szlachetna choinka”.

– raz w miesiącu, w Pierwszą Sobotę Miesiąca o godzinie 20.00 (na razie sondażowo), będzie odprawiana Msza Święta niedzielna, antycypowana. Jest to propozycja, zwłaszcza dla osób, które z racji zawodu muszą pracować w niedzielę.

– zachęcamy i zapraszamy młodych chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza. Najbliższa zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę 18 listopada br. o godzinie 10.00. Zapraszamy ministrantów i chętnych do bycia ministrantami.

– mamy także serdeczną prośbę do mężczyzn, mających predyspozycje i zdolności muzyczno-wokalne, by zasilili szeregi chóru parafialnego, próby zwykle odbywają się w czwartki, wieczorem.

3. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Holendry, ul. Piekarskiej i ul. Kombatantów za pomoc w piątkowym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (18 listopada br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z ul. 11 Listopada.

4. Dziękujemy za zrozumienie i systematyczne wspieranie prac remontowo konserwatorskich, trwających przy naszym kościele. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina Kolonii 200zł, Herman – 200zł i Państwo Młodzi – 200zł. Dziękujemy także osobom, które zadbały o odpowiedni wystrój naszej świątyni na Święto Niepodległości. Bóg zapłać!

5. Muzeum w Tykocinie i Fundacja Pro Anima zapraszają do Domu Talmudycznego 16 listopada 2017 roku o godzinie 18.00 na wieczór historyczny – gawęda o Izabeli Branickiej – Andrzeja Lechowskiego oraz recital Urszuli Jasieckiej Bury (klawesyn). Wstęp wolny.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Zofii Parczewskiej, z domu Sikorskiej, lat 58. Wieczny odpoczynek…