XXXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższą środę, obchodzić będziemy 97 rocznicę odzyskania niepodległości. Burmistrz i Samorząd Tykocina, Muzeum w Tykocinie, Centrum Kultury, Zespół Szkół i Przedszkola oraz nasza Parafia zapraszają na uroczystości, które odbędą się według następującego porządku:

Godz. 9.30 – zebranie uczestników obchodów przed Ochotniczą Strażą Pożarną w Tykocinie

Godz. 9.50 – wymarsz orszaku do Kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej

Godz. 10.00 – Msza Św. w intencji poległych o Odzyskanie Niepodległości

– występ artystyczny młodzieży z ZSiP w Tykocinie

– referat Waldemara Tyszuka z Muzeum w Tykocinie z okazji 97. Rocznicy  Odzyskania  Niepodległości przez Polskę

Godz. 11.15 – Apel Poległych i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Orła Białego

Godz. 11.30 – przejazd autokarem na Cmentarz Parafialny – złożenie kwiatów i zapalenie

zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza

Godz. 12.00 – Muzeum w Tykocinie – wernisaż wystawy „W dawnej szkole tykocińskiej”

– występ artystyczny zespołu „Hetmanki”

Zapraszamy!

Msze Święte 11 listopada będą odprawiane o godzinie: 8.00, 10.00, i 17.00.

  1. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego, z pożytkiem dla życia wiecznego, przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Dziękuję za godne zachowanie na cmentarzu podczas nabożeństw. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy zadbali o porządek na grobach bliskich i starali się troszczyć o niego w całej przestrzeni tego szczególnego miejsca jakim jest cmentarz. Zwracam się z apelem o jeszcze bardziej systematyczną, całoroczną troskę; z racji braku miejsc do nowych pochówków zaniedbane mogiły będą likwidowane. Dziękuję Panu Kościelnemu, który przez cały okres świąt dbał konsekwentnie, nie zważając na niedogodności o porządek zwłaszcza wokół cmentarza. Dziękuję Księżom – Księdzu Prałatowi, Księdzu Dyrektorowi Marcinowi oraz Księdzu Wikariuszowi Jarosławowi zwłaszcza za posługę w konfesjonale oraz wszelką pomoc organizacji wspólnego świętowania. Bóg zapłać!

Od dzisiejszej niedzieli, czytane są nowe całoroczne wypominki za zmarłych. Prosimy uważne wysłuchanie imion i nazwisk osób, za które się modlimy oraz zgłoszenie ewentualnych błędów. Informujemy jednocześnie, że nadal można zmawiać wypominki po każdej Mszy Świętej i w godzinach urzędowania kancelarii.

    1. W sobotę 21 listopada br. o godzinie 11.00 odbędzie się organizacyjne spotkanie z inspektorem Grzegorzem Gardockim i innymi osobami należącymi do organizacji społeczno-wychowawczej „Strzelec”. Na spotkanie to zapraszamy szczególnie młodzież gimnazjalną i licealną, chłopców i dziewczęta – zainteresowanych uczestnictwem w ciekawych zajęciach z zakresu szkoleń wojskowych, wychowania patriotyczno-obronnego, survivalu, nauki sztuk walki, działań antyterrorystycznych, zajęć teoretycznych i gier terenowych, letnich i zimowych obozów szkoleniowo-wychowawczych. Bliższe informacje u ks. Jarosława.

  • W niedzielę 22 listopada po Mszy Świętej o godzinie 17.00 odbędzie się w sali Alumnatu spotkanie Domowego Kościoła. Jeśli chcecie umacniać swoją wiarę, pielęgnować miłość małżeńską, uczyć się rozwiązywania konfliktów małżeńskich, doświadczać życia we wspólnocie, nawiązywać głębszy kontakt z dziećmi – już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to spotkanie małżonków z naszej parafii.
  • W dniu dzisiejszym ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na pomoc „Kościołowi w potrzebie”. Za tydzień ofiary składane na tace będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży.
  • Dziękuję wszystkim osobom, które już dzisiaj wspierają nasze przyszłoroczne plany inwestycyjne, związane z remontem kościoła. W ostatnim czasie 100zł złożył na ten cel anonimowy ofiarodawca z Tykocina. Bóg zapłać!
  • W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stefana Miastkowskiego, lat 89 z Popowlan. Wieczny odpoczynek…