XXXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Cieszmy się z Zacheuszem. Świętość najłatwiej odnajduje tych, którzy uważają, że zgubili do niej wszystkie drogi.

1. Bogu niech będą dzięki, że tak wiele osób pięknie wykorzystało dar tych szczególnych świąt. Dziękuję za godne zachowanie się na cmentarzu podczas nabożeństw. Słowa wdzięczności kieruję także do osób, które pomogły w uporządkowaniu cmentarza oraz jego najbliższego otoczenia, nie szczędząc swego czasu i sprzętu. To wyjątkowe miejsce jest wizytówką naszej wspólnoty oraz argumentem potwierdzającym naszą wiarę w świętych obcowanie i zmartwychwstanie.

Można jeszcze zamawiać modlitwy za zmarłych tzw. wypominki. Na stronie internetowej został już umieszczony tekst tych modlitw. Bardzo proszę zainteresowanych o uważne ich przeczytanie i wskazanie ewentualnych błędów, powstałych podczas przepisywania.

Od jutra do piątku włącznie trwa Oktawa Wszystkich Świętych, związana z modlitwą za zmarłych. Codziennie w tych dniach odprawiana będzie w kaplicy na cmentarzu Msza Święta o godzinie 17-tej, połączona ze specjalnymi modlitwami tzw. jednorazowych wypominek.

2. Składam podziękowania wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają wysiłki pilnie potrzebnego remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli: Anonimowy ofiarodawca z Białegostoku – 150zł, Anonimowi ofiarodawcy – 200zł i 50zł; anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 500 i 200zł. Bóg zapłać!

4. Za tydzień po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na „Kościół w potrzebie”.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Piotr Mościński, kawaler zamieszkały w Płonce Kościelnej i Anna Malinowska, panna zamieszkała w Siekierkach parafii tutejszej. Zapowiedź II.

6. Burmistrz Tykocina informuje, że w dniach od 15 do 30 listopada br. organizowana jest zbiórka elektro-sprzętu oraz odpadów wielkogabarytowych (meble). Zużyty sprzęt należy dostarczyć we własnym zakresie do kontenerów, znajdujących się na terenie Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, znajdującego się na ulicy Browarnej.

7. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Stanisława Duchnowskiego, lat 51 z Łopuchowa oraz Śp. Walentego Kossakowskiego, lat 73. Wieczny odpoczynek…