XXXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pragnę podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego, z pożytkiem dla życia wiecznego, przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Słowa wdzięczności kieruję wszystkich, którzy zadbali o porządek na grobach bliskich i starali się troszczyć o niego w całej przestrzeni tego szczególnego miejsca jakim jest cmentarz. Przypominamy, że z racji braku miejsc do nowych pochówków zaniedbane mogiły będą likwidowane.

Dziękuję Panu Kościelnemu, który przez cały okres świąt dbał o porządek zwłaszcza wokół cmentarza. Dziękuję Księżom – Księdzu Prałatowi oraz Księdzu Wikariuszowi Pawłowi za posługę w konfesjonale oraz wszelką pomoc organizacji wspólnego świętowania. Bóg zapłać!

Od dzisiejszej niedzieli, czytane są nowe całoroczne wypominki za zmarłych. Prosimy uważne wysłuchanie imion i nazwisk osób, za które się modlimy oraz zgłoszenie ewentualnych błędów. Informujemy jednocześnie, że nadal można zmawiać wypominki po każdej Mszy Świętej i w godzinach urzędowania kancelarii.

W dniach Oktawy Wszystkich Świętych (do piątku – 8 listopada włącznie), w sposób szczególny modlimy się za zmarłych. W kaplicy cmentarnej będzie odprawiana codziennie  Msza Święta o godzinie 17.00; podczas której będą czytane tzw. jednorazowe wypominki. Kartki do wypisania imion zmarłych można otrzymać dzisiaj i jutro po każdej Mszy Świętej.

2. Zasadniczo zakończył się ostatni etap prac przy zewnętrznych elewacjach naszego kościoła. Było to możliwe dzięki pomocy jaką uzyskaliśmy ze strony Urzędu Miasta i Gminy. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania ręce członków Rady Miejskiej w Tykocinie za podjętą uchwałę, która w tym roku dofinansowała te prace kwotą 149 000złotych. Jest to kolejny przykład wrażliwości na wielowiekowe dziedzictwo kulturowe miasta i życzliwości jaką lokalny Samorząd darzy naszą wspólnotę. Bóg zapłać!

3. Zapraszamy do aktywnego udziału w nadchodzącym Święcie Niepodległości!

Program obchodów:
                                           Niedziela, 10 listopada 2019:
13:00 – Sztafeta Niepodległości.

16:00 – Wieczór Pieśni Patriotycznej: wystąpią dzieci z gminy Tykocin z ogniska muzycznego Centrum Kultury oraz zespół Hetmanki /remiza OSP Tykocin/
17:30 – Wieczór z książką i z wystawą „Podlascy twórcy niepodległości Polski” /remiza OSP Tykocin, książka za darmo/
18:15 – Premiera filmu „Sztych o Zychu – Mała ojczyzna Zygmunta Bujnowskiego” zrealizowanego w ramach programu wieloletniego „Niepodległa” /Wielka Synagoga w Tykocinie/

Poniedziałek 11 listopada 2019:
10:00 – Msza Święta za Ojczyznę z asystą Orkiestry Dętej z Tykocina, udziałem pocztów sztandarowych, występ artystyczny młodzieży z Zespołu Szkół i Przedszkola w Tykocinie /kościół Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie/
11:15 – wspólne odśpiewanie Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu!”, Apel Poległych, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Orła Białego, salwa w wykonaniu Komputowej Chorągwi Stefana Czarnieckiego, koncert Orkiestry Dętej Tykocin
11:45 – przejazd autokarem na Cmentarz Parafialny – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobach zasłużonych dla Ojczyzny
14:00 – spotkanie podsumowujące pierwszy rok nowego samorządu /remiza OSP Tykocin/

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

4. Za tydzień obchodzimy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na pomoc „Kościołowi w potrzebie”.

5. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które z wielką życzliwością wspierają rozpoczęty przez nas gruntowny remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyłi następujący anonimowi ofiarodawcy: z Broniszewa – 500zł, Tykocina 500zł, Rzędzian – 400zł, Bagienek – 100zł, Kolonii Tykocin – 400zł, Warszawy – 500zł, anonimowi ofiarodawcy 200zł i 100zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 100zł. Bóg zapłać!

6. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej przeprowadzana jest zbiórka funduszy na leczenie, pochodzącej z Ukrainy Sofii Palij, potrzebującej specjalistycznego leczenia w Chinach.  Związane to jest z dużymi kosztami, na które nie stać rodziny. Więcej informacji można otrzymać u kwestujących, krewnych dziewczynki.

7. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 kolejne spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

8. Zwracamy się do rodzin z ul. Wiesiołowskiego i Nadkanalnej z prośbą o pomoc w sprzątaniu kościoła, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 10.00.

9. Także za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi, istniejącymi na terenie naszej Parafii, Różaniec rodziców, modlących się za swoje dzieci. Od najbliższej niedzieli cotygodniowa adoracja grupy Intronizacji odbywać się będzie bezpośrednio po Mszy Święte o godzinie 10.00 i trwać będzie do Mszy Świętej o godzinie 12.00. Zachęcamy do włączenia się do grupy modlitewnej, adorującej Najświętszy Sakrament. Nie przewiduje się żadnych oficjalnych zapisów i deklaracji – wystarczy tylko przyjść i modlić się we wspólnocie. Zachęcamy!