XXX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych, po nim – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nie są to święta jakie pamiętamy lub kiedykolwiek  przeżyliśmy; ale także w sytuacji ogólnoświatowej pandemii są niezwykłą szansą dla nas i dla tych, którzy odeszli. Modląc się za zmarłych, pokazujemy, że nadal ich kochamy i mamy nadzieję na spotkanie z nimi. Całe nasze życie jest drogą na spotkanie z nimi i Jezusem, bo śmierci już odtąd nie będzie, ani żałoby, ni krzyku, ni trudu…


Zapraszam na wspólne nabożeństwa i proszę o zachowanie wszelkich narzuconych wymogów sanitarnych.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – w kościele parafialnym jednakowy porządek nabożeństw:

Msza Święta o godzinie 8.00, 10.00 oraz 17.00

(NIE BĘDZIE NABOŻEŃSTWA O GODZINIE 12.00)

Nie odbędzie się w tym roku procesja na cmentarz grzebalny, ale nie rezygnujemy z procesji po cmentarzu i specjalnych modlitw za zmarłych. Całość zakończy Msza Święta w kaplicy cmentarnej, około godziny 12.00.

W klasztorku:

w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte o godzinie 9.00 i 11.00;

w Dzień Zaduszny Msza Święta o godzinie 9.00.

Zachęcamy także do korzystania z Sakramentu Pokuty w tych ostatnich dniach października podczas modlitwy różańcowej, byśmy mogli zmarłym zanieść nie tylko kwiaty i świeczkę, ale naszą modlitwą i Komunią Świętą – dotknąć ich świata, wesprzeć ich pragnienia. W dniach Oktawy Wszystkich Świętych (od poniedziałku do soboty – 7 listopada włącznie), w sposób szczególny modlimy się za zmarłych. W tym roku modlitwy Oktawy odbędą się w kościele.

Podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00 będą czytane tzw. jednorazowe wypominki.

W tym roku, w związku z udzieloną przez Stolicę Apostolską dyspensą – przez cały miesiąc listopad będzie można uzyskać odpust zupełny przez nawiedzenia cmentarza i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.

Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o porządek na grobach bliskich i starali się o to troszczyć w przeciągu całego roku. Pragniemy zwrócić uwagę na nowy Regulamin Cmentarza, wywieszony na bramie głównej. Zwracamy się z apelem o jeszcze bardziej systematyczną opiekę; z racji braku miejsc zaniedbane groby będą likwidowane.

      Także dzisiaj po każdej Mszy świętej można w zakrystii oraz w godzinach funkcjonowania kancelarii –  zamawiać modlitwy za zmarłych tzw. wypominki, które będą czytane już od najbliższej niedzieli.

       W nawiązaniu do starej tradycji Kościoła w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny można przy wieży dzwonów zamawiać tzw. podzwonne za zmarłych.

2. Dziękuję osobom, które z niesłabnącą życzliwością systematycznie wspierają rozpoczęty remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty i anonimowy ofiarodawca – 200zł. Dziękuję także rodzinie, która jak co roku ufundowała kwiaty do przystrojenia ołtarzy. Bóg zapłać!

             3. Bardzo dziękuję Paniom z Sanik, za wczorajsze sprzątanie kościoła, z podobną prośbą na 31 października na godzinę 10.00 – zwracam się do rodzin z ul. Wiesiołowskiego i Nadkanalnej.

            4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Zofii Osiak, lat 85 mieszkanki Tykocina, oraz Śp. Stanisława Suszczyńskiego, lat 78 z Pajewa Kolonii. Wieczny odpoczynek…