XXX Niedziela Zwykła – ogłoszenia pafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXX Niedziela Zwykła – ogłoszenia pafialne

Przed nami „Uroczystość Wszystkich Świętych” – 1 listopada to święto ludzi, którzy „wychylili się” w stronę Boga. Prawda wiary w „świętych obcowanie” nabiera tego dnia szczególnego blasku.

Następny dzień – 2 listopada, to Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, przecież bez Boga ich już nie ma, z Nim mamy szansę znów się spotkać i być. Weźmy liczny udział we wspólnych modlitwach. Starajmy się pobożnie uczestniczyć w tych uroczystościach. Wykorzystajmy szansę, gdyż „umarli otwierają oczy żyjącym”!

W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – jednakowy porządek nabożeństw –

Msza Święta w kościele o godzinie 8.00, 10.00 oraz 17.00

(NIE BĘDZIE NABOŻEŃSTWA O GODZINIE 12.00)

W KLASZTORKU MSZA ŚWIĘTA O GODZINIE 9.00 i 11.00

Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 wyruszy z kościoła parafialnego procesja na cmentarz grzebalny, zakończy się ona specjalnymi modlitwami za zmarłych odmawianymi w czterech punktach cmentarza, całość zakończy Msza Święta w kaplicy cmentarnej, około godziny 12.00. Dopiero wtedy powinniśmy rozejść się na mogiły naszych zmarłych.

W dniach oktawy Wszystkich Świętych, w sposób szczególny modlimy się za zmarłych, w kaplicy cmentarnej będzie odprawiana codziennie Msza Święta o godzinie 17.00; podczas której będą czytane tzw. jednorazowe wypominki. Karteczki do wypisywania imion zmarłych można pobrać już dzisiaj w zakrystii. Składać je będziemy, wraz z ofiarą przed Mszą Świętą podczas dni oktawy.

Po każdej Mszy Świętej można zamawiać tzw. Wypominki modlitwy za zmarłych, które odmawiane są przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie: 8.00, 10.00, i 12.00.

Przypilnujmy porządku na cmentarzu. Każdy z Was jest gospodarzem tego miejsca, zatem wspólnie musimy troszczyć się o nie i proszę o zwracanie uwagi tym, którzy zapominają – gdzie się znajdują.  Nie pozostawiamy śmieci przy alejkach, zadbajmy, aby znalazły się na właściwym miejscu.

1. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które życzliwie wspierają ideę rozpoczętego remontu naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy z Kolonii Tykocin 500zł, Sanik – 100zł, Sawina – 400zł, z Tykocina z ul. 11 Listopada 100 Euro, małżonkowie z Sawina – 500zł. Wszystkim za dar modlitwy i składane ofiary – Bóg zapłać!

W związku z dużym zainteresowaniem – informujemy, że, istnieje możliwość zamówienia kopii obrazu Matki Bożej Tykocińskiej. Można tego dokonać po każdej Mszy Świętej, w zakrystii lub w godzinach urzędowania kancelarii.

1. Przed obrazem Matki Bożej Tykocińskiej wystawiona jest szkatułka, do której można wrzucać napisane na karteczkach modlitwy – prośby, wdzięczności – kierowane do Maryi. W każdą środę modlitwy te będą wyczytywane podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.