XXVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy różańcowej. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele, w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17.00, w klasztorku, po Mszy Świętej o godzinie 9.00.

2. Za tydzień obchodzić będziemy po raz XX – Niedzielę Papieską. W tym roku przyświeca jej hasło „Totus Tuus!”. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będziemy zbierać ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej są zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas.

3. Tradycyjnie w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie się modlitewne spotkanie Kółek Różańcowych, istniejących w naszej parafii.

Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie dzieci z klas III do przyjęcia Pierwszej Komunii. Najbliższe spotkanie odbędzie się za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

Natomiast w najbliższy piątek – 9 października br. o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania – obecność obowiązkowa.

Przypominamy, że w poniedziałki odbywają się spotkania Odnowy w Duchu Świętym – najbliższe w poniedziałek o godzinie 19.00 połączone będzie z Mszą Świętą i homilii dedykowanej Eucharystii. Zapraszamy zainteresowanych.

4. Dziękuję osobom, które z niesłabnącą życzliwością systematycznie wspierają rozpoczęty remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Sanik – 500zł, Sierk – 1000zł, Rzędzian – 200zł, Broniszewa – 100zł, Jeżewa Nowego – 200zł, rodzica dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 100zł. Bóg zapłać!

5. Bardzo dziękuję Paniom z Jeżewa Starego, za wczorajsze sprzątanie kościoła, z podobną prośbą na 10 października na godzinę 10.00 – zwracam się do rodzin z Jeżewa Nowego.