XXVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Dzisiaj (w naszej wspólnocie parafialnej) obchodzimy XVII Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Główne uroczystości połączone z Mszą Świętą i okolicznościowym koncertem, odbędą się o godzinie 10.00.

Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będziemy zbierać ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

2. W sobotę 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego po wieczornej Eucharystii o godzinie 17.00. Nauczycielom życzymy nadal dobrego zdrowia i anielskiej cierpliwości.

3. Dziękujemy grupie Pań z Lipnik i Bagienek za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła; z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (14 października br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Nieciec.

4. Posiadamy „Kalendarze Rolnika na 2018 rok”. Do nabycia w zakrystii w cenie 26zł.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Andrzej Sawostian, kawaler i Magdalena Puchalska, panna zamieszkali w Tykocinie, oboje parafii tutejszej – zapowiedź II; Marcin Zalewski, kawaler zamieszkały w Knyszynie i Diana Markowska, panna zamieszkała w Sawinie parafii tutejszej – zapowiedź I.

6. W najbliższy piątek 13 października o godzinie 18.30 odbędzie się w klasztorku odbędzie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W programie Msza Święta, Różaniec, procesja z figurą Matki Bożej (zabieramy ze sobą świece bądź lampiony) i apel fatimski. Tego dnia w klasztorku Mszy św. o godz. 9.00 nie będzie.

7. Składam serdeczne podziękowania Wszystkim osobom i rodzinom, które okazują swoją życzliwą pomoc i wsparcie prowadzonego remontu naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 100zł, Siekierk – 100zł, Sanik – 400zł, Bagienek – 200zł, Łopuchowa 50zł, Państwo Jubilaci – 100zł, anonimowy ofiarodawca – 500zł, 200zł, członkinie Koła Różańcowego z ul. Zagumiennej 520zł. Bóg zapłać!

8. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

9. Muzeum w Tykocinie – Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza wszystkich chętnych do Filharmonii Narodowej w Warszawie na KONCERT „POLSKA – ZASŁUŻONYM DLA OJCZYZNY”,  z okazji  Narodowego Święta Niepodległości, który odbędzie się w dniu 13 listopada 2017 r.  ( poniedziałek),  godz. 18:00. W programie koncertu –  utwory Chopina. Wystąpią: Łukasz Krupiński – fortepian, Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Pawła Kapuły, prowadzenie i recytacja poezji obozowej i łagrowej – w wykonaniu aktora Mirosława Konarowskiego. Informujemy, iż na koncert będziemy mieli bezpłatne zaproszenia. Wyjazd do Warszawy autokarem  w dniu  13.XI.2017r. ,  zbiorka godz.12.45 – parking przed Klasztorem,  ul. Klasztorna 1,   powrót  ok. godz. 23.00.   Zapisy prowadzi  Marzena Pisarska-Kalisty,  tel. 516 141 958,   693 457 639.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Eugeniusza Jarończyka, lat 71 z Sanik. Wieczny odpoczynek…