XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

     Dlaczego bogacz, będąc pogrążony w piekle, najbardziej cierpiał ból w języku? Prosił bowiem Abrahama o to, by Łazarz koniuszkiem palca złagodził właśnie język! Dlaczego język był najdotkliwiej ukarany? I jaki ma to związek z językami psów, które lizały rany Łazarza, by wyleczyć go z bólu. – odpowiedzi szukajcie w TVN24.

       1. W najbliższy wtorek rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Na to piękne nabożeństwo zapraszam wszystkich, chętnych do modlitwy parafian. W naszym kościele, w dni powszednie Różaniec będzie odmawiany po Mszy świętej o godzinie 17.00 (!!!); w niedziele zaś po Sumie. Jak co roku zachęcam do uczestnictwa szczególnie dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Proszę także o odmawianie tej modlitwy przez Kółka Różańcowe. Nie wstydźmy się pobożności, nośmy różaniec ze sobą. Zanieśmy dar takiej modlitwy także tam, gdzie ciągle zabiegany i zapędzony człowiek zapomina – po co żyje? Módlmy się także wspólnie w rodzinach!

        Odmawiając różaniec oddajemy wszystkie nasze radości i smutki – całe nasze – życie Maryi. Gdy zwracamy się do Niej z ufnością, możemy być pewni, że Ona wstawia się za nami u Swego Syna – Jezusa.

         2. W najbliższy piątek, 4 października, w klasztorku będziemy obchodzić odpust ku czci św. Franciszka. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 z procesją Eucharystyczną, pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego. W imieniu pracowników i mieszkanek serdecznie zapraszamy do udziału.

         3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca października, nabożeństwo tych dni będzie połączone z modlitwą różańcową.

         4. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas naszej diecezji.

         5. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnika na nowy 2014 rok. Cena 25 zł za sztukę.

         6. w niedzielę 6 października br. po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

         7. Chciałbym poinformować, że w dniu jutrzejszym mija termin ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego konkursu w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, mam zatem nadzieję, że uda mi się złożyć w terminie wniosek, dotyczący kompleksowego remontu naszego kościoła. Potrzebna jest jednak Wasza modlitwa, o którą proszę.

         8. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Krystian Dąbrowski, kawaler zamieszkały w Białymstoku parafii Najświętszego Serca Jezusowego i Monika Pańkowska, panna zamieszkała w w Sierkach parafii tutejszej. Zapowiedź II. Adam Ostrowski, kawaler zamieszkały w Jeżewie Starym parafii tutejszej i Agnieszka Urszula Targońska, panna zamieszkała w miejscowości Jamiołki Godzieby, parafia Sokoły. Zapowiedź I.