XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższy czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież, szczególnie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godzinie 17.00, w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00.

Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

2. Za tydzień, w niedzielę 4 października br., przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, doroczny odpust w klasztorku. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12.00. Uroczystościom w tym roku przewodniczył będzie ks. Dr Krzysztof Chodkowski – Dyrektor Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Serdecznie zapraszamy.

3. W miniona niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbyło się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Głównym punktem obrad była przyszłość tzw. „organistówki”, nie podjęto w tej materii żadnych wiążących decyzji; w związku z tym będę podejmował tylko takie działania jakie nakładają na mnie przepisy kościelne i cywilne.

Pragnę poinformować, że od 1 października zostaje zmieniona godzina odprawiania porannej Mszy Świętej na godzinę 7.00; wszystkie intencje przyjęte na godzinę 6.30 będą od tego dnia odprawiane o godzinie 7.00. Przypominamy jednocześnie, że w każdą sobotę o godzinie 20.00 odprawiana jest Msza Święta antycypowana, z kazaniem, z formularza niedzielnego.

Zamontowaliśmy w naszym kościele dozownik z wodą święconą. Przepisy sanitarne, w okresie pandemii – zakazują stosowania tradycyjnych kropielnic. Urządzenie jest proste w użyciu. Nie trzeba nic naciskać, przekręcać – wystarczy podłożyć dłoń pod czujnik, a krople wody święconej same spadną na rękę. Zachęcam do korzystania.

4. W następną niedzielę, po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Paweł Zaprzalski, kawaler i Monika Bartnikiewicz, panna, oboje parafii tutejszej, zapowiedź II; Paweł Sikorski, kawaler z parafii Radule i Izabella Malinowska, panna, parafii tutejszej – zapowiedź II.

6. Dziękuję osobom, które z niesłabnącą życzliwością systematycznie wspierają rozpoczęty remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 50zł, Rzędzian – 400zł i anonimowi ofiarodawcy – 1000zł, rodzice dziecka, którze przujęło Chrzest Święty – 300zł. Bóg zapłać!

7. W najbliższą sobotę 3 października br. odbędzie się w naszym kościele kolejna III edycja Ogólnopolskiego Konkursu – Muzyki Sakralnej – Nadzieja w Chórze. Głównym organizatorem jest Diecezjalne Radio Nadzieja. Przesłuchania chórów będą się odbywały od godziny 12.30, całość zakończy wręczenie nagród oraz uroczysta Msza Święta, z oprawą muzyczną w wykonaniu wszystkich uczestników konkursu o godzinie 17.00. Zapraszamy!

8. Bardzo dziękuję Paniom z Jeżewa Starego, za wczorajsze sprzątanie kościoła, z podobną prośbą na 3 października na godzinę 10.00 – zwracam się do rodzin z tej samej miejscowości.

9. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Nabożeństwo tych dni będzie odprawione na Mszy Świętej porannej i wieczornej, w klasztorku – po Mszy Świętej o godzinie 9.00.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Teresy Grabowskiej, lat 60, mieszkanki Tykocina i Śp. Eugeniusza Sadowskiego, lat 82, mieszkańca Herman. Wieczny odpoczynek…