XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższy wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież, szczególnie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godzinie 17.00, w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00.  


Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

         2. W tym tygodniu 4 października br., w piątek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, doroczny odpust w klasztorku. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 11.00, przewodniczył jej będzie i kazanie wygłosi Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski. Serdecznie zapraszamy.

3. Ponawiamy nasze zaproszenie do uczestniczenia w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zachęcamy do kontaktu z księdzem Pawłem. Trwa nabór do śpiewu w naszej scholi. Chętne osoby, z talentem wokalnym, muzycznym – prosimy o przybycie na najbliższą próbę, która odbywa się w każdy piątek, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00.

4. W następną niedzielę, po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas.

         5. Za tydzień, w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – spotkanie z rodzicami młodzieży, która w tym roku szkolnym przystąpią do Sakramentu Bierzmowania, natomiast po Mszy Świętej o godzinie 12.00 z rodzicami dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej.

         6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota Miesiąca – nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszą Świętą o godzinie 6.30 oraz z modlitwą różańcową. Zachęcamy do uczestnictwa.

7. Dziękujemy  paniom z Jeżewa Starego za posprzątanie kościoła, z prośbą o pomoc w najbliższą sobotę 5 października br., na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości.

8. W najbliższą sobotę 5 października br. organizowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa, połączona z ofiarowaniem naszych rodzin Matce Bożej. Cena 80 zł, wyjazd z placu przed kościołem o godzinie 6.30. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu 784 044 188.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Roberta Grodzkiego, lat 46, mieszkańca Łopuchowa. Wieczny odpoczynek…