XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pragnę poinformować, że w minioną środę została podpisana umowa między naszą Parafią, a Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego, reprezentowaną przez Marszałka Województwa Pana Jerzego Leszczyńskiego, Wice Marszałka Macieja Żywno oraz Członka Zarządu Stefana Krajewskiego – na wykonanie projektu pod nazwą „Renowacja podlaskiej perły baroku – zespołu pomisjonarskiego w Tykocinie”.

Prace, które mogą rozpocząć się nawet w tym roku przewidują między innymi: naprawę ogrodzenia od strony placu Czarnieckiego, uporządkowanie terenu wokół kościoła, osuszenie fundamentów, odprowadzenie wody opadowej do kanalizacji burzowej, prace konserwatorskie we wnętrzu kościoła, założenie monitoringu, alarmów, powstanie parafialnego muzeum, itp. Całość prac może kosztować ok 7,4 mln złotych, z czego ok. 6,3 mln pochodzić będzie ze środków unijno-budżetowych, a 1,1 mln. – to wkład własny parafii. Harmonogram prac przewiduje wykonanie całego projektu na przestrzeni najbliższych 4 lat – do 2020 roku. Wygranie konkursu i zdobycie tak pokaźnego dofinansowania – to wynik starań i pomocy wielu życzliwych naszej wspólnocie osób. Bogu za nich dziękujemy. Was serdecznie proszę o bardzo potrzebną modlitwę w intencji szczęśliwej realizacji zamierzonych planów, bo „Jeśli Pan nie zbuduje domu, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą…”

2. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zaproszenie do uczestnictwa w tym nabożeństwie kierujemy do wszystkich parafian! Różaniec Święty – to oręż dany nam przez samą Maryję. Wielokrotnie dzięki tej szczególnej modlitwie Chrześcijanie doświadczali ocalenia. Przez cały miesiąc październik pamiętajmy o Różańcu, nośmy go ze sobą. Módlmy się wspólnie w rodzinach! Proszę także o odmawianie tej modlitwy przez Kółka Różańcowe.

Różaniec odmawiać będziemy w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00, w niedziele zaś po Sumie, w klasztorku w dni powszednie po Mszy św. godzinie 9.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Jak co roku zachęcamy do uczestnictwa szczególnie młodzież oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

3. W związku z rozpoczynającym się miesiącem modlitwy różańcowej chcielibyśmy zaproponować rodzicom szczególną akcję modlitewną – modlitwy za swoje dzieci. Coraz częściej spotykamy rodzinne tragedie, związane z kłopotami wychowawczymi, wspieranymi przez różne niszczące rodzinę i ludzkie życie zniewolenia. Tą akcją pragniemy zachęcić rodziców do systematycznej modlitwy za swoje dzieci. W ten sposób codziennie dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom, wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży, pełniej wypełniamy 4 przykazanie. Tak rodzice jak i dzieci mają pewność, że codziennie ktoś modli się za was. Modlitwa taka może dać impuls do wspólnej rodzinnej modlitwy różańcowej. By uczestniczyć w tej akcji należy zadeklarować, że codziennie będzie się odmawiało wyznaczoną dziesiątkę różańca w intencji własnych dzieci i dzieci każdej z tych osób które uczestniczą w róży.

Chciałbym zatem zaprosić wszystkich zainteresowanych rodziców na spotkanie, które odbędzie się za tydzień, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00.

Na spotkanie to zapraszam także wszystkie istniejące w naszej parafii Koła Żywego Różańca. Proszę zelatorów i zelatorki o sporządzenie listy osób należących do danej róży.

Serdecznie zapraszamy!

4. Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich naszych parafian i parafianki na obchody XVI Dnia Papieskiego, który w tym roku będzie odbywał się pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W programie m.in. koncert i montaż słowno-muzyczny p.t. Bóg ciebie ochrzcił, Bóg dał ci siłę”; wystąpią Kinga Moczydłowska – wokal, Marcin Obuchowski – tenor, Tomasz Mazur – bas, Piotr Wrona – akordeon, Michał Kowalczyk – kontrabas; Robert Grudzień – organy i kompozycja. Koncert odbędzie się w następną niedzielę 2 października br. o godzinie 15.00. Zapraszamy.

5. Dziękujemy wszystkim osobom, które z wielką życzliwością wspierają swoją pomocą rozpoczęte prace remontu naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Rzędzian – 300zł, Sanik – 300zł oraz Pani Bogusława Dąbrowska – 400zł. Bóg zapłać!

6. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca października, nabożeństwo  będzie połączone z modlitwą różańcową.

7. W najbliższą sobotę – 1 października br. odbędzie się na plebanii o godzinie 10.00 zbiórka ministrantów. Zapraszamy także na to spotkanie wszystkich chłopców, którzy chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu.

8. Pragniemy zasygnalizować, że na początku miesiąca października br. rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy – to cykl 9 cotygodniowych spotkań, których celem jest; odnowa wiary, pogłębienie osobistej relacji z Bogiem, uzdrowienie, odrodzenie w Duchu Świętym. Niebawem podamy bardziej szczegółowe informacje, ale już dzisiaj ZAPRASZAMY!

9. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi we Włoszech. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas naszej diecezji.

10. Centrum Kultury w Tykocinie ogłasza nabór kandydatów do orkiestry dętej. Jest to niezwykła szansa na indywidualny rozwój muzyczny, rodzinna atmosfera, profesjonalizm, a co najważniejsze uczestnictwo w tworzeniu kulturalnej historii miasta Tykocin  – to wszystko czeka na Chętnych ! Zapisy : Centrum Kultury, ul. Złota 2  tel. 85 7181606.

11. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Daniela Wesołowskiego, lat 19 z Broniszewa. Wieczny odpoczynek…