XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższą środę rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zaproszenie do uczestnictwa w tym nabożeństwie kierujemy do wszystkich parafian! Różaniec Święty – to oręż dany nam przez samą Maryję.

W objawieniach Matka Najświętsza błaga nas o Różaniec, woła niejako: Ratujcie świat! Proście o pokój, który jest zagrożony! Mówcie Różaniec! Jak miłym i wiernym towarzyszem naszych codziennych obowiązków może być Różaniec! Krzątanina domowa przy wielu zajęciach, długie wędrówki do pracy, w pole, do szkoły, czy urzędu, wyczekiwanie w kolejkach, na przystankach autobusowych, długie godziny podróży, bezsenne noce, czuwania nad kołyską chorego dziecka, miłe chwile wytchnienia, włóczęgi po lesie – wszystko to może być uświęcone, wzbogacone, uprzyjemnione modlitwą różańcową. Nośmy różaniec ze sobą. Zanieśmy dar takiej modlitwy także tam, gdzie ciągle zabiegany i zapędzony człowiek zapomina – po co żyje? Módlmy się wspólnie w rodzinach! Proszę także o odmawianie tej modlitwy przez Kółka Różańcowe.

Różaniec odmawiać będziemy w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00, w niedziele zaś po Sumie, w klasztorku w dni powszednie po Mszy św. godzinie 9.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Jak co roku zachęcamy do uczestnictwa szczególnie dzieci oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

2. W najbliższą sobotę, 4 października, w klasztorku będziemy obchodzić odpust ku czci św. Franciszka. Msza św. o godz. 11.00 z procesją Eucharystyczną, pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. W imieniu pracowników i mieszkanek serdecznie zapraszamy do udziału.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca października, nabożeństwo tych dni będzie połączone z modlitwą różańcową.

4. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas naszej diecezji.

5. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnika na nowy 2015 rok. Cena 25 zł szt.

6. Dziękujemy wszystkim osobom, które swoimi ofiarami wspierają prace remontowe naszego kościoła. Zwłaszcza teraz, kiedy dokonujemy odbioru robót i opłaty wystawionych za nie faktur – pomoc taka jest nieoceniona! W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 50zł, 100zł, Kolonii Tykocin – 800zł, Sawina – 200zł, Sanik – 200zł, z Niemiec – 100zł, mieszkańcy Siekierk – 700zł. Bóg zapłać!

Rozpoczęliśmy procedury wykonania projektu budowlanego – rozbudowy naszego cmentarza oraz remontu zabytkowych katakumb. Dziękuję wszystkim osobom, które wbrew próżnemu zwyczajowi pogrzebowemu, zamiast wiązanek i kwiatów składają swój datek do puszki. W ostatnim czasie zebraliśmy w ten sposób 2 551 zł i kwotę tę wpłaciłem na wydzielony parafialny rachunek. Środki te oprócz wydatków bieżących na wywóz śmieci, dzierżawę kontenerów, wycinkę drzew, etc. będą przeznaczone także na wykonanie dokumentacji i rozbudowę cmentarza. Na prośbę rodziny – informujemy, że przy okazji pogrzebu Śp. Mariana Maleckiego żałobnicy złożyli do puszki ofiarę w wysokości 850zł38gr.

Mamy także remonty, których nie mogliśmy sobie zaplanować (jednak musimy je uwzględnić wśród najbliższych koniecznych wydatków). W związku ze zbliżającym się zakończeniem prac naprawczych przy organach naszego parafialnego kościoła oraz koniecznością finansowego uregulowania tej kwestii – taca następnej niedzieli będzie przeznaczona na opłacenie naprawy organów. Niestety, cały jednak instrument (co nie jest pocieszające) wymaga gruntownego remontu! Będziemy zatem mieli spokój, aż do następnej awarii.

7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Mariana Maleckiego, lat 63 z Siekierk, Śp. Bogumiły Okuła, lat 72 z Łopuchowa, Śp. Tadeusza Dzieniszewskiego, lat 70 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…