XXV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił.” Dlaczego Jezus chwali nieuczciwego rządcę? Może, z tego też powodu Papież Franciszek z szacunkiem mówi o gejach, a bezlitośnie strofuje duchownych?.. Czy to ma sens?

1. Zbliża się wspomnienie Świętego Wincentego a’Paulo – doroczna uroczystość w naszej parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona w następną niedzielę o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy na te uroczystości całą asystę procesyjną i wszystkich parafian, którzy od tylu pokoleń czczą jednego z głównych patronów naszego kościoła.

2. Parafia we współpracy z Zamkiem w Tykocinie zapraszają na pokaz filmu „SYBERIADA POLSKA” oraz spotkanie z reżyserem Januszem Zaorskim, które odbędą się w najbliższy czwartek 26 sierpnia br. o godzinie 18.00 na zamku w Tykocinie. Wstęp wolny. Zapraszamy.

W dniu 28 września 2013 r. w Tykocinie odbędą się obchody Europejskich Dni Dziedzictwa realizowane przez fundację Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

W sobotę o godzinie 12.00 w siedzibie Centrum przy Placu Stefana Czarnieckiego 10 odbędzie się prezentacja realizowanego w Tykocinie szlaku budownictwa drewnianego. Opowie o nim kierownik Muzeum Wsi Białostockiej, dr Artur Gaweł. Po spotkaniu odbędzie się wycieczka po Tykocinie, podczas której będzie można zwiedzić cztery zabytkowe mieszczańskie domy mieszkalne,  zapoznać się z ich architekturą i poznać ich nieznaną i ciekawą historię opowiedziana przez mieszkańców.

Muzeum w Tykocinie zaprasza dzisiaj na godzinę 15.00 do Wielkiej Synagogi na Święto Sukot, z cyklu Muzealne prezentacje świąt żydowskich

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Wojciech Łotowski, kawaler zamieszkały w Sanikach i Monika Konopka, panna zamieszkała w Lipnikach – oboje parafii tutejszej. Zapowiedź II. Artur Tryskuć, kawaler zamieszkały w Sawinie parafii tutejszej i Ewelina Pogorzelska, panna zamieszkała w Złotorii. Zapowiedź II. Krystian Dąbrowski, kawaler zamieszkały w Białymstoku parafii Najświętszego Serca Jezusowego i Monika Pańkowska, panna zamieszkała w w Sierkach parafii tutejszej. Zapowiedź I.

4. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnika na nowy 2014 rok. Cena 25 zł za sztukę.

5. Pragnę podziękować osobom, które z troską myślą o pilnie potrzebnym remoncie naszej świątyni, za składane  ofiary i dar modlitwy. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: anonimowy ofiarodawca z Tykocina – 500zł, Broniszewa – 200zł, Stelmachowa – 100zł, Białegostoku – 100zł, Siekierk – 100zł. Bóg zapłać!

6. W ostatnim tygodniu odbył się w naszej wspólnocie pogrzeb Śp. Stanisława Dzięgielewskiego, lat 86 z miejscowości Dobki oraz Śp. Ignacego Jana Abramowicza, lat 75 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…

PLAKAT_SYBERIADA