XXV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Zbliża się wspomnienie Świętego Wincentego a’Paulo – doroczna uroczystość w naszej parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona w następną niedzielę o godzinie 12.00. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Dariusz Marek Mateuszuk – Notariusz Sądu Arcybiskupiego w Białymstoku.


Serdecznie zapraszamy na te uroczystości całą asystę procesyjną i wszystkich parafian, którzy od tylu pokoleń czczą jednego z głównych patronów naszego kościoła.

Dla uczestników tegorocznego odpustu – mam specjalną kulturalną ofertę. W związku z faktem, iż na podstawie umowy ze Spes Media Center – możemy nieodpłatnie korzystać z przestrzeni Kina Hetman – zapraszam zainteresowanych na projekcję najnowszego filmu o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyński. Film zostanie wyświetlony w następną niedzielę 26 września br. o godzinie 15.00. Bilety zostaną rozdane nieodpłatnie chętnym, którzy w następną niedzielę zgłoszą się po Mszy Świętej do zakrystii. Jeśli będzie większe zapotrzebowanie – powtórzymy wyświetlenie filmu.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Dzisiejsze ofiary składane do puszek są przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja.

         3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii zapraszamy zainteresowanych do śpiewania w parafialnej scholi, czy udziału Liturgicznej Służbie Ołtarza.

         Jednocześnie prosimy rodziców młodzieży, uczącej się poza parafią o dopilnowanie – czy Wasze dzieci uczestniczą w szkolnej katechezie. Przypominamy, że osoby dystansujące się od wyznawanej wiary, niechodzące na katechezy w czasie nauki szkolnej, niepraktykujące – nie mogą być dopuszczone do godności ojca chrzestnego, matki chrzestnej.

4. Dziękujemy za okazywaną pomoc w prowadzonych pracach remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Sawina – 300zł, Tykocina – 200zł, Pan Jan – 500zł (na rozbudowę cmentarza). Bóg zapłać!

5. Pragnę już dzisiaj zaprosić wszystkich zainteresowanych na koncert laureatów jubileuszowego 40 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej, który odbędzie się w naszym kościele 25 września br. o godzinie 15.00. Wystąpią: Chór Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa, Chór Politechniki Gdańskiej i Chór Uniwersytetu Warszawskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Apolonii Bujak, lat 91 mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek…