XXV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież, szczególnie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i dorosłych, do licznego udziału
w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w dni powszednie o godzinie 17.00, w niedziele po Mszy Św. o godzinie 12.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 10.00 comiesięczne spotkanie z Kółkami Różańcowymi działającymi w naszej parafii.

2. Już dzisiaj zapraszamy na uroczystości XVII Dnia Papieskiego, które odbędą się w niedzielę 8 października br. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 10.00, po której koncert słowno-muzyczny „Być dobrym jak chleb” w wykonaniu Sylwii Strugińskiej sopran (solistki Teatru Muzycznego w Łodzi) i Roberta Grudnia – organy, solista Filharmonii Lubelskiej. Więcej informacji na plakacie. Zapraszamy.

3. Składamy podziękowania wszystkim osobom, rodzinom, które życzliwie wspierają prowadzony remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Sierk – 100zł, Tykocina – 200zł, Państwo Młodzi – 200zł. Bóg zapłać!

4. Rozpoczynamy spotkania przygotowujące dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej. Za tydzień bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – odbędzie się pierwsze spotkanie. Zapraszamy na nie szczególnie rodziców.

5. Dziękujemy grupie Pań z Pl. Czarnieckiego, ul. Puchalskiego, ul. Poświętnej za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła; z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (30 września br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Popowlan.

6. Jak już informowaliśmy w dniu dzisiejszym będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Inicjatywa jest bardzo dobrze przygotowana i uwzględnia realia społeczne oraz polityczne. Po raz pierwszy od lat jest realna szansa ograniczenia aborcji chorych dzieci. Los dzieci poczętych, które obecnie można zabijać z powodu podejrzenia choroby – jest w Twoich rękach.

7. Związek Strzelecki ,,Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza Jednostka Strzelecka 1031 Tykocin ogłasza nabór ochotników do plutonu szkolnego. Spotkanie pierwsze w najbliższą sobotę 30 września br. o godzinie 9.00 – zbiórka na parkingu przed kościołem parafialnym; spotkanie drugie za dwa tygodnie 8 września br. o godzinie 9.00 w tym samym miejscu. Zapraszamy wszystkich, chętnych, którzy ukończyli 15 rok życia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

8. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Leonii Olszewskiej, która przeżyła 100 lat, mieszkanki Łopuchowa i Śp. Marii Pieróg, lat 65 ze Stelmachowa. Wieczny odpoczynek

SAMSUNG CAMERA PICTURES