XXV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Zbliża się wspomnienie Świętego Wincentego a’Paulo – doroczna uroczystość w naszej parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona w następną niedzielę o godzinie 12.00. Tegorocznym uroczystościom będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej ks. dr Andrzej Mikucki.

Serdecznie zapraszamy na te uroczystości całą asystę procesyjną i wszystkich parafian, którzy od tylu pokoleń czczą jednego z głównych patronów naszego kościoła.

  1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele, w Polsce Niedzielę Środków Społecznego Komunikowania. Ten dzień jest okazją, by zwrócić uwagę wielu ludziom, Rodakom, na media prawdziwie polskie. Nie sposób nie zauważyć wielkiej dysproporcji w dziedzinie środków przekazu – 90 proc. mediów w naszym kraju znajduje się w rękach środowisk liberalnych i lewicowych.  Żyjemy w czasach, w których służba prawdzie nie jest zasadniczym obowiązkiem dziennikarza; linia programowa danego medium jest ważniejsza, niż zasady moralne i głos sumienia. Ciągle jednak mamy wybór – umiejmy dobrze wybierać.

Dzisiejsze ofiary składane do puszek są przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja.

  1. Dziękujemy wszystkim osobom, które swoimi modlitwami i ofiarami wspierają ideę szeroko pojętych zamierzeń remontowo – inwestycyjnych w naszej parafii – konieczności powiększenia cmentarza grzebalnego oraz remontów kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący ofiarodawcy – Państwo Młodzi Katarzyna i Mateusz – 100zł, anonimowy ofiarodawca z Tykocina – 200zł. Bóg zapłać!
  2. Pragnę poinformować, że na wczorajszej Radzie Pastoralnej poruszono tematy, dotyczące planów i inicjatyw duszpasterskich na najbliższą przyszłość oraz regulację zasad załatwiania spraw kancelaryjnych, obrzędów pogrzebowych, ślubnych, organizacji i uczestnictwa Parafii w Światowych Dniach Młodzieży, etc. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że w 2016 roku odbędą się w naszej parafii Misje Święte, które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. Niebawem podamy bardziej szczegółowe informacje dotyczące ustaleń Rady Pastoralnej.
  3. Wczoraj odbyły się w naszym kościele uroczystości pogrzebowe Śp. Zbigniewa Bojara, lat 61, mieszkańca Białegostoku. Wieczny odpoczynek…