XXIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Trwają przedświąteczne porządki na naszym cmentarzu grzebalnym. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą o właściwe uszanowanie tego miejsca, reagowanie na niegodne zachowania, zaznajomienie się z Regulaminem Cmentarza – wywieszonym na bramie głównej. Ponawiamy prośbę związaną ze śmieciami, prosimy o pozostawiane śmieci we właściwych, przygotowanych do tego miejscach – kontenerach.


W związku z faktem, że w tych dniach wyrzuca się takie ilości śmieci, że firma odbierająca je nie nadąża z wywożeniem – prosimy, o tymczasowe, tylko w okresie świąt – zabieranie śmieci do swoich przydomowych pojemników lub kompostowników.

Od dzisiejszej niedzieli można po każdej Mszy Świętej oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej zamawiać na podobnych jak w ubiegłym roku zasadach – całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00. Przypominamy o możliwości dokonywania płatności przy pomocy kart płatniczych i urządzeń pozwalających na płatności zbliżeniowe.

Zmienia się formuła uroczystości pogrzebowych i zauważamy, że coraz częściej rodziny korzystają z kaplicy cmentarnej, wymagającej prac remontowych – dlatego podczas dni poświęconych pamięci naszych zmarłych pragniemy przeprowadzić kwestę na cmentarzu, której dochód będzie przeznaczony na rozpoczęcie zabiegów remontowych i doposażenia wnętrza kaplicy w odpowiednie sprzęty, potrzebne do godnego korzystania z tej przestrzeni.

2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, za tydzień taca na misje w świecie.

Rozpoczęliśmy przygotowania do naprawy i pomalowania fragmentu zachodniej elewacji budynku plebanii. W tym roku mamy jeszcze w planach zakończenie prac konserwatorskich przy dwóch figurach z prospektu organowego oraz zakończyć prace przy rozbudowie cmentarza.

         3. W najbliższy czwartek – 20 października br. o godzinie 17.00 w Alumnacie odbędzie się spotkanie z psychologami – suicydologami: Panią dr Halszką Witkowską i Jolantą Palma

         Podczas spotkania zostaną omówione m.in. następujące tematy:

– Jak rozmawiać z dzieckiem i nastolatkiem w kryzysie emocjonalnym?

– Jak pomóc dziecku, które mierzy się z depresją lub myślami samobójczymi?
– Jaki jest wpływ depresji na funkcjonowanie dziecka?
– Czy myśli samobójcze to bezpośrednie zagrożenie życia dziecka?

Zaproszenie kierujemy szczególnie do rodziców i wychowawców. Wstęp wolny.

W związku z tym czwartkowy Różaniec rozpocznie się o godzinie 16.30!

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby – Rafał Gutowski, kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Maryna Bondaruk, panna z parafii prawosławnej w Lewkowie Starym – zapowiedź II Karol Szydłowski, kawaler z parafii Michałowo i Karolina Tarnowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I. 

         5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Ryszarda Perkowskiego, lat 67 z Tykocina i Śp. Małgorzaty Malinowskiej lat 56 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…