XXIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy, albo nie bierzemy udziału.

2. Ponawiam moją serdeczną prośbę o pomoc w utrzymaniu właściwego porządku na cmentarzu grzebalnym, a zwłaszcza w miejscu gdzie są wyrzucane cmentarne śmieci. Mam zatem serdeczną prośbę o zabieranie ze sobą odpadów, które można składować na przydomowym kompostowniku.

Jeśli jednak spełnienie tej prośby będzie zbyt trudne – to przynajmniej proszę o  składanie odpadów biodegradowalnych (trawy, chwasty, gałęzie, liście) w odpowiednim przeznaczonym do tego kompostowniku, który jest oznaczony dobrze widocznym napisem.

Pragnę też przy tej okazji serdecznie podziękować wszystkim, którzy Zamiast kwiatów dla zmarłych, niejednokrotnie sztucznych – wrzucają swój dar do skarbonki, środki te w całości są przeznaczone na rozbudowę cmentarza; kwiaty zaś generują jedynie wydatki.

3. W dniu dzisiejszym po wszystkich Mszach Świętych odbywa się zbiórka do puszek środków, które mają pomóc w zebraniu funduszy na leczenie i operację w Stanach Zjednoczonych półtorarocznej Julii. Więcej informacji na ten temat można się dowiedzieć od kwestujących wolontariuszy. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

4. Raz jeszcze przypominamy i zachęcamy zainteresowanych do uczestnictwa w spotkaniach Wieczorów Biblijnych, które odbywają się na plebanii w środy o godzinie 19.00 oraz Odnowy w Duchu Świętym, które to spotkania odbywają się także na plebanii w czwartki o godzinie 19.00.

Przypominamy, że w każdą środę o godzinie 17.00 odprawiana jest przed wizerunkiem Matki Bożej Tykocińskiej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i dziękczynienia można składać na kartkach do skarbonki znajdującej się przy ołtarzu Matki Bożej lub za pośrednictwem formularza, znajdującego się na naszej stronie internetowej.

5. Dziękuję naszym dobroczyńcom za okazywaną życzliwość i systematyczne wspieranie inwestycji prowadzonych przez naszą Wspólnotę. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy; z Kolonii Tykocin – 200zł, Łopuchowa – 300zł, Sanik (z przeznaczeniem na cmentarz) – 300zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 200 i 300zł, Członkowie Koła Różańcowego z Sierk – 700zł, anonimowy ofiarodawca – 500zł. Bóg zapłać!

Od dzisiejszej niedzieli można zamawiać w zakrystii całoroczne modlitwy za zmarłych, tzw. „zdrowaśki”.

6. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.