XXIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Zachęcamy szczególnie w tym tygodniu do różańcowej modlitwy za Misje. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Dziękuję osobom, które z niesłabnącą życzliwością systematycznie wspierają rozpoczęty remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekierk – 300, 200 i 500zł, Kolonii Tykocin – 100zł, Dobek – 100zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 300zł, Koło Różańcowe z Sierk – 700zł, Koło Różańcowe mężczyzn z Siekierk – 200zł, anonimowy ofiarodawca – 200zł. Bóg zapłać!

3. Bardzo dziękuję Paniom z Sanik, za wczorajsze sprzątanie kościoła, z podobną prośbą na 24 października na godzinę 10.00 – zwracam się do rodzin z tej samej miejscowości.

4. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się kolejne spotkanie – katecheza z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

5. Rozpoczęły się przedświąteczne porządki na cmentarzu grzebalnym. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą o właściwe uszanowanie tego miejsca, reagowanie na niegodne zachowania, zaznajomienie się z Regulaminem Cmentarza – wywieszonym na bramie głównej. Nadal nie posiadamy szczegółowych rozporządzeń władzy kościelnej i wytycznych sanitarnych w sprawie świętowania Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych.

W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej zamawiać na podobnych jak w ubiegłym roku zasadach – całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00. Nowe wypominki będą czytane od niedzieli 8 listopada br.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Zofii Backiel, lat 90, mieszkanki Tykocina; Śp. Tadeusza Kazanko, lat 85, mieszkańca Tykocina oraz Śp. Andrzeja Wnorowskiego, lat 70, mieszkańca Lipnik. Wieczny odpoczynek…