XXIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym, które  rozpoczną  się  w   najbliższą      środę 19 października o godz. 18.00 w kościele parafialnym. Rekolekcje obejmują cykl 8 cotygodniowych spotkań.

Zachęcam do udziału wszystkich, którzy chcą pogłębić i ożywić swoją wiarę, doświadczyć osobistego spotkania i uzdrawiającej mocy Jezusa, zaznać Bożego pokoju i radości – darów Ducha Świętego. Rekolekcje poprowadzi Ks. Andrzej Brzozowski z Białegostoku oraz grupa świeckich animatorów z Łomży.

1. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Misji w świecie.
  2. Od dzisiejszej niedzieli można po każdej Mszy Świętej oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej zamawiać na podobnych jak w ubiegłym roku zasadach – całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00.
  3. Tegoroczne prace remontowe przy kościele zmierzają ku końcowi. Mam zapewnienie wykonawcy, że zdąży zrealizować zamierzony zakres. Bardzo dziękujemy wszystkim, osobom – rodzinom, które systematycznie udzielają nam swojej pomocy. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyły następujące osoby: anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 50zł, Broniszewa – 300zł, Tykocina – 600zł, Kapic 500zł. Bóg zapłać!
  4. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które włączyły się we wsparcie Dzieła Nowego Tysiąclecia, funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży. Ogółem zebraliśmy 1423 złotych. Bóg zapłać!
  5. Rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez młodzież klas II i III gimnazjum. Kandydaci otrzymali już indeksy, które będą motywacją do praktykowania wiary i pobożności, uczestnictwa w życiu religijnym Wspólnoty. Kierując się sugestiami Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej – rozszerzamy czas przygotowań do 2 lat, włączając w ten proces młodzież z klas I gimnazjum. Młodzież ta także otrzymała indeksy i choć ich Bierzmowanie przypadnie na rok 2018, to na podstawie zapisanego w nich zaangażowania, praktyk niedzielnych – będą się stawać kandydatami do bezpośredniego przygotowania, do tego sakramentu. Bierzmowania udziela się tym osobom, które pragną stawać się żywą cząstką Kościoła.
  6. W ostatnich dniach odbył się pogrzeb Śp. Ks. Mariusza Stawiereja, lat 46, byłego Dyrektora DPS-u w Tykocinie, Śp. Krzysztofa Wiesława Stypułkowskiego, lat 82 z Bagienek, Śp. Reginy Kurowskiej, lat 78. Wieczny odpoczynek…