XXIV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Dzięki Bogu – da się zauważyć, że coraz częściej klękamy przed cudownym obliczem Matki Bożej Tykocińskiej, do modlitw dodajemy ofiarę spalającej się świecy – od najbliższej środy rozpoczynamy cotygodniową modlitwę Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą będziemy odprawiali przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej. Częścią naszego nabożeństwa są prośby i dziękczynienia z którymi przychodzimy do świątyni.

Na ołtarzu Matki Bożej zostanie ustawiona skarbonka, do której będzie można wrzucać prośby i dziękczynienia. Zostaną one odczytane w trakcie modlitwy. Takie prośby o modlitwę można także wysyłać za pośrednictwem naszej strony internetowej www.parafia-tykocin.pl, wpisując swoje imię i intencję modlitwy. Nowenna będzie odprawiana przed obrazem Matki Bożej w każdą środę o godzinie 17.00, po niej Msza Święta. Serdecznie zapraszam do modlitwy.

2. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży, która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, natomiast o 12.00 – odbędzie się organizacyjne spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

3. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory Biblijne”, które odbędzie się na plebanii w najbliższą środę o godzinie 19.30.

4. Pragnę już dzisiaj zaprosić wszystkich zainteresowanych na koncert laureatów jubileuszowego 40 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej, który odbędzie się w naszym kościele 25 września br. o godzinie 15.00. Wystąpią: Chór Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa, Chór Politechniki Gdańskiej i Chór Uniwersytetu Warszawskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

5. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbierane są do puszek ofiary na KUL i cele edukacyjne diecezji. Za tydzień będą zbierane do puszek ofiary na Radio Nadzieja.

6. Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom, którzy życzliwie i systematycznie od wielu lat wspierają trwający remont kościoła i rozpoczęte prace nad rozbudową cmentarza grzebalnego. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy:z Sanik – 200zł, z Tykocina – 200zł, z Siekierk – 200zł, Jeżewa Starego – 100zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 500zł. Bóg zapłać!

7. Jutro zapraszamy, do klasztorku wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne Nabożeństwo Fatimskie – początek o godzinie 18.30. Pamiętajmy o przyniesieniu ze sobą świec.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Bogusława Kwiatkowskiego, lat 67, mieszkańca Tykocina, Śp. Antonina Kurowska, lat 74, mieszkanka Sanik, Śp. Marianna Szwarc, lat 85, mieszkanka Siekierk. Wieczny odpoczynek…