XXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Od najbliższej niedzieli – 12 września br. wznawiamy cotygodniowe Msze Święte o godzinie 12.00, dedykowane dzieciom, zapraszamy oczywiście całe rodziny. W następną niedzielę na Mszy Świętej inaugurującej te spotkania odbędzie się poświęcenie dziecięcych tornistrów i innych przyborów szkolnych.


2. W najbliższą sobotę 11 września br., w porozumieniu z Parafią Radule – organizujemy pieszą pielgrzymkę, jako dziękczynienie za dar beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pielgrzymka wyruszy z Radul o godzinie 9.00. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w pielgrzymce – prosimy o przybycie na parking przed kościołem, gdzie o godzinie 8.30 będzie podstawiony autokar, którym udamy się do Radul. Istnieje także możliwość indywidualnego dojazdu. Pielgrzymka zakończy się Mszą Świętą o godzinie 12.00 w kościele parafialnym.

Tego też dnia (11 września br.) odbędzie się o godzinie 19.00 dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu za dar beatyfikacji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Rozpoczęcie kolejnego roku formacji Odnowy w Duchu Świętym odbędzie się w najbliższy poniedziałek 6 września br. – Mszą Świętą o godzinie 19.00.Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólną modlitwę i czuwanie na Jasnej Górze w dniach 25-26 września br. oraz nawiedzenie Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Koszt pielgrzymki – 200zł Wyjazd 25.09.2021 o godzinie 4.30. Zapisy i informacje pod numerem 784 044 188.

4. Rozpoczynamy (po wakacyjnej przerwie) spotkania biblijne, które będą odbywały się w środy o godzinie 19.30 na plebanii. W bieżącym roku przedmiotem rozważań będzie ewangelia według św. Jana. Chętnych – zapraszamy.

         5. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – odbędzie się tradycyjne modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi. Tradycyjnie zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza rodziców.

         6. W związku z licznymi propozycjami nowych niezbędnych inwestycji w parafii, bardzo proszę o przyjęcie do wiadomości następujących informacji. Zakończony projekt z Regionalnego Programu Operacyjnego wymusił podjęcie inwestycji, które nie były dofinansowanie z projektu – takie jak: remont zakrystii, konserwację trumien z krypty, mens ołtarzowych, kaplicy wywiezionych, krzyża żeliwnego stojącego na placu przed kościołem, zegara słonecznego, kanalizacji przeciwdeszczowej, drenażu, klatki schodowej na chór, drzwi do kaplic, ławek w całym kościele, konfesjonałów itp. Całość wygenerowała dług rzędu 332 tys. złotych, do spłaty w najbliższym czasie. Tylko w tym roku na rozbudowę cmentarza do chwili obecnej wydaliśmy 252 tys. złotych. Dlatego proszę o przyjęcie do wiadomości, że w najbliższym czasie nie zajmę się budową toalety, parkingu, czy domu pogrzebowego. Skończymy to, co zostało rozpoczęte, zwłaszcza, niezbędną rozbudowę cmentarza grzebalnego. W sytuacji finansowej, w jakiej obecnie znajduje się parafia – groźnie niepoważnym byłoby rozpoczynanie kolejnych inwestycji

Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom, którzy życzliwie i systematycznie od wielu lat wspierają trwający remont kościoła i rozpoczęte prace nad rozbudową cmentarza grzebalnego. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 200zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 1 000 i 300zł. Bóg zapłać!

7. Pragnę już dzisiaj zaprosić wszystkich zainteresowanych na koncert laureatów jubileuszowego 40 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej, który odbędzie się w naszym kościele 25 września br. o godzinie 15.00. Wstęp wolny.

http://festiwal-hajnowka.pl/wp-content/uploads/2020/12/POLSKA-wersja-2020-GOTOWA.mp4

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jadwigi Trzcianko, lat 87 mieszkanki Jeżewa Starego. Wieczny odpoczynek…