XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia parafialne

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Bóg zapłać za piękne świadectwo wiary jakim było wspólne, radosne wędrowanie do Matki Pocieszenia.

Jednocześnie pragnę poinformować, że Msza Święta w intencji Bożego błogosławieństwa dla uczestników pielgrzymki do Krypna zostanie odprawiona w sobotę 16 września br. o godzinie 6.30.

2. Dziękujemy mieszkańcom Sanik i Popowlan za przygotowanie uroczystości dożynkowych, wieńców, darów ołtarza czynne uczestnictwo w liturgii dziękczynienia za plony. Dziękuję tegorocznym starostom dożynek, Panu Burmistrzowi i pracownikom urzędu gminy za okazaną pomoc i wsparcie. Wszystkim uczestnikom tegorocznych parafialno-gminnych dożynek, dziękując – życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego na każdy dzień Waszej ciężkiej pracy. Szczęść Boże!

3. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Zapraszamy na niedzielną Mszę Świętą rodzinną – o godzinie 12.00 ze specjalną nauką do dzieci. W następną niedzielę podczas tej Mszy Świętej nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą!

4. W dniach od 17 do 22 września br. organizowany jest Kurs Przedmałżeński, w parafii Sokoły. Zajęcia odbywać się będą codziennie, spotkanie rozpoczyna Msza Święta o godzinie 17.00, po niej konferencja. Zachęcamy zainteresowanych.

5. Dziękujemy grupie mieszkańców z Sierk za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła; z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (16 września br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z ul. Kaczorowskiej.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Przemysław Józef Backiel, kawaler zamieszkały w Sanikach parafii tutejszej i Justyna Agata Cieśluk, panna zamieszkała w Pańkach parafii Konowały – zapowiedź II.

7. Dziękujemy wszystkim osobom, które okazują swoją pomoc w rozpoczętym gruntownym remoncie świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Białegostoku – 1 000zł, z Siekierk – 100zł, Państwo Młodzi – 300zł, Koło Różańcowe kobiet z Sawina (zelatorka Pani Łucja Sadowska) – 300zł, anonimowa ofiarodawczyni – 200zł, rodzina Państwa Tyborowskich, w związku z odbywającym się zjazdem Rodu – 1 800zł. Bóg zapłać!

8. Za tydzień będą zbierane do puszek ofiary na Diecezjalne Radio Nadzieja.

9. W tym tygodniu w najbliższy czwartek 14 września – przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

10. Centrum Badań nad Historią i Kultura małych miast wraz z właścicielami tykocińskich zabytkowych domów drewnianych – zaprasza w najbliższą sobotę 16 września 2017 roku na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które będą odbywały się pod hasłem – „Mieszkalna architektura drewniana w krajobrazie urbanistycznym Tykocina od w XVIII do dziś. Rozpoczęcie przy Placu Czarnieckiego 10, o godzinie 11.00.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Zbigniewa Kobeszko, lat 50 z Dobek. Wieczny odpoczynek…