XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.


Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Mszy Świętej. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski, szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

W środę – 1 września br. rozpoczniemy nowy Rok Szkolny 2021/2022. Tradycyjnie na początku prosić będziemy o Boże błogosławieństwo we wspólnym wysiłku, podejmowanym przez dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Przy tej okazji dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Tykocinie, nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz Organowi prowadzącemu za dobrze układającą się współpracę i wrażliwość na kwestie religijnego wychowania dziatwy i młodzieży. Pragniemy zaprosić do licznego uczestnictwa w inauguracji nowego roku szkolnego. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 8.15 w naszym kościele. Przede mszą możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Po modlitwie udamy się do szkoły na dalszy ciąg uroczystości.

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwa będą odprawiane bezpośrednio po mszy Świętej o godzinie 7.00 i 17.00, klasztorek godzina 9.00. Szczególne zaproszenia kierujemy do tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych, które powinny swoją wspaniałą przygodę z Jezusem połączyć z uczestnictwem w 9 Pierwszych Piątkach Miesiąca! Zapraszamy.

3. Jak Bóg pozwoli i przepisy sanitarne -w sobotę – 4 września br., rozpoczną się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Tradycją minionych lat udamy się w pieszej pielgrzymce na te uroczystości. Wymarsz sprzed kościoła ok. godziny 8.30. Uzupełnieniem pieszej pielgrzymki, będzie pielgrzymka rowerowa, w której można uczestniczyć bez wcześniejszej deklaracji i zapisów. Wyruszamy sprzed kościoła o godzinie 10.00 (pamiętajmy o kamizelkach odblaskowych); w Krypnie łączymy się z pielgrzymami, wędrującymi pieszo i wspólnie o godzinie 12.00 uczestniczymy we Mszy Świętej przed cudownym obrazem. Zachęcamy do uczestnictwa. O godzinie 13.30, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta – będzie podstawiony (w tym samym miejscu co zawsze) autokar, który odwiezie pielgrzymów do Tykocina. Zapraszamy

4. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na tegoroczne parafialne dożynki, które odbędą się za tydzień, w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12.00. Uroczystościom przewodniczą mieszkańcy Stelmachowa Kolonii i Łopuchowa.

5. Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom, którzy życzliwie i systematycznie od wielu lat wspierają trwający remont kościoła i rozpoczęte prace nad rozbudową cmentarza grzebalnego. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy: rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty 500 i 300zł, ofiarodawcy z Tykocina 200 i 500zł, anonimowi ofiarodawcy – 2 000 i 500zł. Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jana Rajczuka, lat 90 mieszkańca Sierk. Wieczny odpoczynek…