XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Parafian i Parafianki oraz zainteresowanych gości na dożynki, które odbędą się w najbliższą niedzielę 6 września br. podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00. Tegoroczne parafialne dziękczynienie za plony przygotowują miejscowości – Dobki i Lipniki. Serdecznie zapraszamy.

2. Po 29 latach posługi duszpasterskiej w naszej parafii, Ksiądz Prałat postanowił przeprowadzić się do Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Pragniemy już dzisiaj wyrazić naszą wdzięczność za szereg inicjatyw pastoralnych, codziennych posług kapłańskich, które będą owocowały wzrostem wiary i miłości do Boga i bliźnich. Chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych na oficjalne uroczystości pożegnania, które odbędą się w niedzielę 13 września br. podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00.

3. Dziękuję całej grupie dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodzicom, za udział w modlitwach Białego Tygodnia oraz złożony w dniu Pierwszej Komunii Dar ołtarza w wysokości 2 500zł. Pieniądze te będą przeznaczone na renowację dwóch kielichów mszalnych, które wrócą do nas z pracowni konserwatorskiej pod koniec września br. Bóg zapłać!

Dziękujemy także wszystkim, którzy życzliwie wspierają nasz trwający gruntowny remont świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 100zł, z Białegostoku – 200zł, z Jeżewa Nowego 200zł na rozbudowę cmentarza i 200zł na remont kościoła oraz Małżonkowie Jubilaci – 300zł. Bóg zapłać!

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane po puszek są przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwa tych dni zostaną odprawione po Mszy Świętej porannej i wieczornej.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Jacek Wiśniewski, kawaler zamieszkały w Hermanach i Dorota Przytulska, panna z parafii Krypno – zapowiedź II; Mateusz Baczewski, kawaler i Mariola Sadowska, panna oboje parafii tutejszej – zapowiedź II.

7. Dziękuję rodzinom ze Stelmachowa za wczorajsze sprzątanie kościoła, z prośbą o podobną pomoc na najbliższą sobotę 5 września br. na godzinę 10.00 – zwracam się do rodzin z tej samej miejscowości.

8. Początek roku szkolnego to dobra okazja zaangażowania się w życie grup i wspólnot parafialnych. Zbiórki ministrantów odbywać się będą w soboty o godzinie 16.00; scholii w piątki o godzinie 17.30; zachęcamy także do włączenia się w działalność istniejącej przy naszej parafii Odnowy w Duchu Świętym, których spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinie 19.00. Zapraszamy.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Mariana Baczewskiego, lat 41, mieszkańca Tykocina oraz Śp. Bożena Markowska, lat 61 z USA. Wieczny odpoczynek…