XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Mszy Świętej.


Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski, szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

Od najbliższej niedzieli – 8 września br. wznawiamy cotygodniowe Msze Święte o godzinie 12.00, dedykowane dzieciom, zapraszamy oczywiście całe rodziny. W następną niedzielę na Mszy Świętej inaugurującej te spotkania odbędzie się poświęcenie dziecięcych tornistrów i innych przyborów szkolnych.

Jutro w poniedziałek – 2 września br. rozpoczniemy nowy Rok Szkolny 2019/2020. Tradycyjnie na początku prosić będziemy o Boże błogosławieństwo we wspólnym wysiłku, podejmowanym przez dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Przy tej okazji dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Tykocinie, nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz Organowi prowadzącemu za dobrze układającą się współpracę i wrażliwość na kwestie religijnego wychowania dziatwy i młodzieży. Pragniemy zaprosić do licznego uczestnictwa w inauguracji nowego roku szkolnego. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 8.15 w naszym kościele. Przede mszą możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Po modlitwie udamy się do szkoły na dalszy ciąg uroczystości.

2. Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Parafian i Parafianki oraz zainteresowanych gości na tegoroczne parafialne dożynki. Odbędą się w sobotę 14 września br. i zainauguruje je o godzinie 11.00 – Msza Święta dziękczynna przy ołtarzu polowym na Placu Czarnieckiego.

Będą one miały w tym roku wyjątkowo uroczysty charakter, gdyż zostaną połączone z Dożynkami Wojewódzkimi. Mszy Świętej przewodniczył będzie Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. W uroczystościach weźmie udział Arcybiskup Prawosławny Jakub.

Ponawiam naszą prośbę, aby kwestiami organizacji wieńców dożynkowych, darów ołtarza zajęli się mieszkańcy miejscowości – Siekierk. Spotyka nas także wyróżnienie, gdyż starości tegorocznych Dożynek Wojewódzkich pochodzić będą z naszej parafii. Raz jeszcze zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwo pierwszosobotnie bezpośrednio po mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00. Szczególne zaproszenia kierujemy do tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych, które powinny swoją wspaniałą przygodę z Jezusem połączyć z uczestnictwem w 9 Pierwszych Piątkach Miesiąca! Zapraszamy.

4. Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca odbędzie się kolejne modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi naszej Parafii.

Przypominamy o cotygodniowych spotkaniach grupy adoracyjnej – Intronizacji Chrystusa Króla. Zapraszamy członków oraz sympatyków tego nabożeństwa na coniedzielną Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się o godzinie 16.00 i trwa do Mszy Świętej o godzinie 17.00.

Kolejna propozycja do osób, które pragną pogłębiać swoje relacje z najlepszym Ojcem, zaprosić Jezusa do swego serca; prosić Ducha Świętego o prowadzenie w codziennym życiu – zapraszamy na spotkania Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”, która rozpoczyna nowy rok formacyjny w poniedziałek 2 września br. o godzinie 19.30 Mszą Świętą, po niej spotkanie modlitewne na plebanii.

         W dniach od 21 do 22 września br. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Koszt 250 zł. Więcej informacji znajdziecie w gablocie parafialnej.

         5. W najbliższą sobotę – 7 września br., odbędą się uroczystości odpustowe w  Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Tradycją minionych lat udamy się w pieszej pielgrzymce na te uroczystości. Wymarsz sprzed kościoła ok. godziny 7.00. Uzupełnieniem pieszej pielgrzymki, będzie w tym roku także pielgrzymka rowerowa. W porozumieniu z Kołami Gospodyń Wiejskich organizujemy wyjazd na uroczystości odpustowe, w którym może uczestniczyć każdy, bez wcześniejszej deklaracji i zapisów. Wyruszamy sprzed kościoła o godzinie 8.30 (pamiętajmy o kamizelkach odblaskowych); w Krypnie łączymy się z pielgrzymami, wędrującymi pieszo i wspólnie o godzinie 10.00 uczestniczymy we Mszy Świętej przed cudownym obrazem. Zachęcamy do uczestnictwa.

6. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, którzy życzliwie i systematycznie wspierają rozpoczęty remont naszego kościoła, w ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Chicago – 300$, Siekierk – 200zł, Tykocina – 400zł, Broniszewa – 100zł. Bóg zapłać!

         Ponawiamy naszą serdeczną prośbę o kamienie tzw. brukowce, które będą użyte do brukowania powierzchni wokół kościoła. Wydzielone miejsce do składowania kamieni znajduje się na parkingu przy cmentarzu grzebalnym.

7. Dziękujemy  paniom z Łopuchowa za posprzątanie kościoła, z prośbą o pomoc w najbliższą sobotę 7 września br., na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin ze Stelmachowa.