XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Na mocy dekretu Biskupa Łomżyńskiego z dniem 25 sierpnia br. pracę w naszej parafii rozpoczął ks. Paweł Grala, dotychczasowy wikariusz z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy. Ksiądz Paweł pochodzi z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie. Święcenia Kapłańskie przyjął 31 maja 2008 roku Bardzo Was proszę o modlitwę w intencji ks. Pawła oraz życzliwe przyjęcie, serdecznie witamy w naszej Wspólnocie.

2. W dniu jutrzejszym oficjalnie rozpoczniemy nowy Rok Szkolny 2018/2019. We Mszy Świętej inauguracyjnej prosić będziemy o Boże błogosławieństwo we wspólnym wysiłku, podejmowanym przez dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Rozpocznie się ona o godzinie 8.15. Na uroczystość rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego są zorganizowane specjalne dowozy dzieci według rozkładu wywieszonego w gablocie parafialnej i opublikowanego na naszym profilu FB. Przede Mszą św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Po modlitwie udamy się do szkoły na dalszy ciąg uroczystości.

Od najbliższej niedzieli – 9 września br. wznawiamy cotygodniowe Msze Święte o godzinie 12.00, dedykowane dzieciom, zapraszamy oczywiście całe rodziny. W następną niedzielę na Mszy Świętej inaugurującej te spotkania odbędzie się poświęcenie dziecięcych tornistrów i innych przyborów szkolnych.

3. W najbliższą sobotę – 8 września br., odbędą się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Tradycją minionych lat udamy się w pieszej pielgrzymce na te uroczystości. Wymarsz sprzed kościoła ok. godziny 8.00. Do Krypna przychodzimy przed południem, by na zakończenie pątniczego szlaku – uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej w intencji pielgrzymów i ich rodzin, odprawianej w kościele przez cudownym obrazem – o godzinie 12.00. W tym roku nasza pielgrzymkowa Msza Święta będzie połączona z dorocznym odpustem, któremu przewodniczył będzie J.E. ks. Bp Henryk Ciereszko. Zachęcamy do uczestnictwa.

4. Dziękujemy za okazywaną życzliwość i wsparcie prowadzonego remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina 50zł, z Niemiec – 400zł i anonimowy ofiarodawca – 250zł. Bóg zapłać!

Informujemy też, że od niedawna nasza parafia posiada terminal płatniczy. Po każdej Mszy Świętej (w zakrystii), jak i w godzinach urzędowania kancelarii – można składać datki na remont kościoła za pomocą kart płatniczych, telefonów komórkowych pozwalających na płatności zbliżeniowe.

5. Za tydzień, po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na KUL i cele edukacyjne diecezji.

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie odprawione po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, które w ubiegłym roku szkolnym przystąpiły do I Komunii Świętej.

7. Wznawiamy próby chóru parafialnego, które odbywają się w każdy czwartek o godzinie 19.00 na plebanii. Mile widziane są nowe osoby z talentem wokalnym – serdecznie zapraszamy, zwłaszcza Panów.

8. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 comiesięczne spotkanie z Kółkami Różańcowymi, istniejącymi w parafii.

9. Dziękujemy Paniom z ul. 11 Listopada za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (8 września br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z ulicy Koziej i Choroszczańskiej.