XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W dniu jutrzejszym oficjalnie rozpoczniemy nowy Rok Szkolny 2017/2018. We Mszy Świętej inaugurującej prosić będziemy o Boże błogosławieństwo we wspólnym wysiłku, podejmowanym przez dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Rozpocznie się ona o godzinie 8.15. Na inaugurację nowego Roku Szkolnego są zorganizowane specjalne dojazdy według rozkładu wywieszonego w gablocie parafialnej.

Przede Mszą św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Po modlitwie udamy się do szkoły na dalszy ciąg uroczystości.

2. W najbliższą sobotę – 9 września br., odbędą się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Tradycją minionych lat udamy się w pieszej pielgrzymce na te uroczystości. Wymarsz sprzed kościoła ok. godziny 8.00. Do Krypna przychodzimy około południa by na zakończenie pątniczego szlaku – uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej w intencji pielgrzymów i ich rodzin, odprawianej w kościele przez cudownym obrazem – o godzinie 12.00. Za organizację pielgrzymki odpowiedzialnym jest ks. Wikariusz. Zachęcamy do uczestnictwa.

3. Cieszy nas fakt, iż idea wspierania generalnego remontu naszego kościoła jest zauważana i wspierana przez coraz szersze kręgi osób, co może jeszcze bardziej utwierdzać nas w słuszności podjętej decyzji. W ostatnich dniach otrzymaliśmy wsparcie od Wójta i Radnych Gminy Zawady w wysokości 575 zł; a także pomogli nam anonimowi ofiarodawcy z Tatarów – 300zł, Nadarzyna – 200zł, Tykocina – 100zł. Bóg zapłać!

4. Pragniemy poinformować, że w ubiegłotygodniowej zbiórce datków na pomoc poszkodowanym przez wichurę zebraliśmy ogółem 3 660 zł. Bóg zapłać!

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej są zbierane ofiary do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

5. Dziękujemy licznej grupie mieszkańców z Sierk za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła; z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (9 września br., na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Łukasz Kulesza, kawaler zamieszkały w Stelmachowie, parafii tutejszej i Anna Bakunowicz, panna wyznania prawosławnego, zamieszkała w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku – zapowiedź II; Przemysław Józef Backiel, kawaler zamieszkały w Sanikach parafii tutejszej i Justyna Agata Cieśluk, panna zamieszkała w Pańkach parafii Konowały – zapowiedź I.

7. W związku pojawiającymi się nieporozumieniami informujemy, że każdy wjazd na cmentarz grzebalny, stawianie nowych pomników, remontowanie starych wymaga zgody administracji cmentarza, którą wydaje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.

8. O najbliższego poniedziałku ruszają spotkania Odnowy w Duchu Świętym. Początek godzina 19.00. Zapraszamy!

9. Muzeum w Tykocinie zaprasza w dniu dzisiejszym do Wielkiej Synagogi (3 września br.) na koncert pt. „Noc Nigunów”. Początek godzina 19.00. Wstęp wolny.

10. Centrum kultury w Tykocinie zaprasza na indywidualne lekcje na wybranym instrumencie oraz grania i śpiewania zespołowego – mile widziane są nowe osoby, które chciałyby grać w orkiestrze dętej. Rozpoczęły się zapisy na naukę tańca dla dzieci ,młodzieży i dorosłych  prowadzonych przez instruktorów białostockiej Fabryki Tańca . Informacje i zapisy w Centrum Kultury w Tykocinie .

11. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania płuc, zakwaszenia oraz gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym ustawionym na parkingu przy kościele parafialnym, w środę 6 września br. początek o godzinie 16.30. Szczegóły na ulotkach.