XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższy wtorek – 1 września rozpoczniemy nowy Rok Szkolny 2015/2016. Tradycyjnie na początku prosić będziemy o Boże błogosławieństwo we wspólnym wysiłku, podejmowanym przez dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. 

Przy tej okazji dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Tykocinie, nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz Organowi prowadzącemu za dobrze układającą się współpracę i wrażliwość na kwestie religijnego wychowania dziatwy i młodzieży. Pragniemy zaprosić do licznego uczestnictwa w inauguracji nowego roku szkolnego. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 8.15 w naszym kościele. Przede mszą możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Po modlitwie udamy się do szkoły na dalszy ciąg uroczystości.

2. W najbliższą sobotę – 5 września br., odbędą się uroczystości odpustowe w  Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Tradycją minionych lat udamy się w pieszej pielgrzymce na te uroczystości. Wymarsz sprzed kościoła ok. godziny 8.00. Do Krypna przychodzimy około południa by na zakończenie pątniczego szlaku – uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej w intencji pielgrzymów i ich rodzin, odprawianej w kościele przez cudownym obrazem. Dzięki życzliwości Burmistrza mamy zapewniony autokarowy powrót. Planowany wyjazd z Krypna godzina 14.00.  W tym roku rezygnujemy z zapisów, wystarczy chęć uczestnictwa w pielgrzymce i przybycie o właściwej porze w dobrym nastroju na miejsce wymarszu.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwa tych dni odprawiane będą po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00.

4. Dziękujemy wszystkim osobom i grupom osób, które systematycznie wspierają rozpoczęte prace remontowo-konserwatorskie w naszym kościele. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby – Członkinie Koła Różańcowego z Placu Czarnieckiego – 300zł oraz osoby, które brały udział w pielgrzymce do Sanktuarium w Studzienicznej – 200zł. Bóg zapłać.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w Różanostockim Wieczerniku. Wyjazd z Tykocina 12 września br. o godzinie 8.30, powrót około godziniy 18.00. W drodze powrotnej nawiedzenie kościoła pod wezwaniem św. Antoniego w Sokółce. Koszt pielgrzymki 35 zł. Zapisy Pani Ewa Jaroszewska tel. 784 044 188.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Kotyński Mateusz, kawaler zamieszkały w Białymstoku parafia N.M.P. Królowej Rodzin i Koszewska Katarzyna, panna zamieszkała w Tykocinie. Zapowiedź II. Dawid Bogucki, kawaler zamieszkały w parafii św. Floriana w Białymstoku i Katarzyna Baczewska, panna zamieszkała w Tykocinie. Zapowiedź I.

6. Ponawiamy nasze zaproszenie na gminno-parafialne uroczystości Dziękczynienia za plony, które odbędą się za tydzień – 6 września br. podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00. Głównymi organizatorami ze strony parafii są mieszkańcy Kolonii Tykocin i Sierk.

7. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na na uzyskanie środków jakie Stolica Apostolska potrzebuje do należytego pełnienia służby wobec całego Kościoła.

8. W ostatnim tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Heleny Wardzińskiej, lat 73 z Kolonii Tykocin i Śp. Zbigniewa Sokół, lat 59 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…