XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Nie jest łatwo pogodzić się, aby Bóg był Bogiem – „po swojemu”, ma być „po naszemu!”; św. Piotr też tak chciał.

1. Pragniemy przypomnieć, że w dniu jutrzejszym rozpoczniemy nowy Rok Szkolny 2014/2015. Na Mszę Świętą rozpoczynającą uroczystości inauguracji zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców. Tylko wspólny wysiłek może zakończyć się sukcesem w procesie wychowawczym. Wspólnie prosić będziemy o Boże błogosławieństwo w podejmowanym trudzie. Msza Święta rozpocznie się o godzinie 8.15. Po modlitwie udamy się do szkoły na dalszy ciąg uroczystości. Rozkład odjazdów autobusów szkolnych na dzień  1 września br. – wywieszony jest w gablocie parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marcin Torebko, kawaler zamieszkały w Dobkach, parafia tutejsza i Małgorzata Sienkiewicz, panna, zamieszkała w Białymstoku, parafia Wniebowzięcia N.M.P.   Zapowiedź II. Łukasz Ostrowski, kawaler zamieszkały w Siekierkach i Mariola Bystrowska, panna zamieszkała Sawino, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I.

3. W następny poniedziałek – 8 września br., w liturgiczne wspomnienie Narodzenia N.M.P., tradycją minionych lat wyruszy z Tykocina piesza pielgrzymka z do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Wymarsz sprzed kościoła ok godziny 7.00, przyjście do Krypna i Msza Święta o godzinie 12.00, połączona z uroczystą Sumą odpustową. Zapisów na pielgrzymkę można dokonywać w zakrystii oraz u Pani Cackowskiej. Koszt śpiewnika pielgrzymkowego i znaczka – 5 zł.

4. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie działań Stolicy Apostolskiej, w jej służbie Kościołowi Powszechnemu.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwa tych dni odprawiane będą po Mszy Świętej o godzinie 17.00.

6. Pragniemy podziękować wszystkim Paniom, które po raz kolejny uczestniczyły w generalnym sprzątaniu naszego kościoła. Bóg zapłać!

Dziękujemy także osobom, które wspierają prace remontowe. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy – z Białegostoku 100zł, Tykocina 50zł i z Warszawy 100zł. Bóg zapłać!

Przy okazji informujemy, że niebawem rozpoczniemy naprawę organów kościelnych, chociaż z finansowego punktu widzenia nie stać nas na takie działanie.

7. W ostatnim tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Bogdana Toczyłowskiego, lat 66 z Pentowa, Śp. Salomei Rakowicz, lat 83 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…