XXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXI Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Za nami doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu; Bogu niech będą dzięki za ten wspaniały dar. Dziękuję także ks. kan. Stanisławowi Bokińcowi za prowadzenie modlitw i głoszone nauki oraz wszystkim osobom, które wzięły udział w Nabożeństwie Czterdziestogodzinnym. Bóg zapłać!

        2. Ofiary na tacę składne w dniu dzisiejszym są przeznaczone na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

         3. W związku z 74 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, MUZEUM w TYKOCINIE i PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA  p.w. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie z a p r a s z a j ą 1 września br. na godzinę 15.00,na spotkanie w salonie Muzeum, podczas którego będziemy mogli wysłuchać wykładu Waldemara Tyszuka pt. „Tykocin w czasie II wojny światowej” oraz obejrzeć film dokumentalny „Wobec ciszy” reż. Karol Kalisty. Tego też dnia o godzinie 19.00, w Kościele Trójcy Przenajświętszej (po Mszy Świętej) zostanie powtórzony pokaz dokumentalnego filmu „Wobec ciszy” reż. Karol Kalisty.

         4. Pragnę podziękować osobom, które z troską myślą o pilnie potrzebnym remoncie naszej świątyni, za składane  ofiary i dar modlitwy. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: anonimowi ofiarodawcy – 10 000zł i 100zł. Bóg zapłać! W chwili obecnej na wydzielonym koncie, na którym gromadzimy środki na wkład własny przyszłych remontów zebraliśmy 102 139 zł.

    5. Związek zawodowy rolników indywidualnych SOLIDARNOŚĆ zaprasza na święto dziękczynienia za plony do Częstochowy. Wyjazd nastąpiłby  31 sierpnia rano z przed kościoła w Tykocinie, powrót: 1 września w godzinach wieczornych.  Koszt pielgrzymki, przejazd i nocleg 150 złotych od osoby. Zapisy i bliższe informacje –  Rokicki Franciszek tel. 601806290. Przypominam jednocześnie, że nasze tegoroczne dożynki gminno-parafialne odbędą się 8 września br. początek Mszą Święta o godzinie 10.00. Około godz. 12.00 – uroczyste otwarcie zespołu boisk w Stelmachowie i festyn sportowo-rekreacyjny.

    6. Tradycyjnie, jak co roku na uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie organizowana jest piesza pielgrzymka z naszej parafii. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie Msza Święta celebrowana razem ze wszystkimi pielgrzymami przybyłymi na to święto – 7 września br. (sobota) o godzinie 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa, bliższe informacje podamy za tydzień.

         7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby. Mariusz Stypułkowski, kawaler zamieszkały w miejscowości Konopki Klimki parafia Zawady i Katarzyna Krynicka, panna zamieszkała w Stelmachowie parafii tutejszej. Zapowiedź I. Wojciech Łuczaj, kawaler zamieszkały w Klepaczach parafia Niewodnica i Marta Stiepul, panna zamieszkała w Popowlanach parafii tutejszej. Zapowiedź I.

         W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Juliusza Wincentego Mrozewicza, lat 77, mieszkańca Tykocina. Wieczny odpoczynek…